Naga MarketspgeKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas sesji z minionego piątku o około 0,32%. Akcje taniały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 8,69. Sesja odbyła się przy bardzo standardowych obrotach, nieco niższych niż w ostatnich dniach. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił około 0,47%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 8,72 zł. W sumie, trwająca od końca sierpnia zwyżka, w szczytowym momencie oznaczało około 33% wzrostu ceny.


Akcje PGE od końca sierpnia w układzie wzrostowym

Kurs spółki zaliczył trzeci słabszy tydzień z rzędu. Od połowy listopada spółka straciła około 15%. W ubiegłym tygodniu doszło wprawdzie do zainicjowania próby odbicia, jednak na razie zostawia ona sporo do życzenia. Na wykresie dziennym widać, że spadki rozpoczęły się od odbicia od kluczowego oporu okolic 9,80-10 zł. Na razie jednak nie doszło do zanegowania układu wzrostowego z jakim mamy do czynienia od końca sierpnia. Wybicie linii hossy dałoby czytelny sygnał słabości. Sytuacja nie jest jednak jednoznaczna i cały czas popyt może zainicjować kolejne odbicie w górę.

pge 2.12.2019
Notowania PGE 2.12.2019

Zagrożenie ze strony CO2

Pewnym zagrożeniem, które może wpłynąć na notowania spółki jest rosnący ostatnio kurs certyfikatów CO2. Krajowe spółki energetyczne wykazują mocną korelację z tym instrumentem. Mimo, że od końca lipca trwają tutaj korekcyjne spadki, to jednak ostatnie sesje upłynęły pod znakiem wzrostów i ataku na linię korekty. Jeżeli dojdzie do jej wybicia i kurs będzie nadal wzrastać, zmaleją szanse PGE na podtrzymanie wzrostowego układu z ostatnich miesięcy.

co2 2.12.2019
Notowania CO2 2.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Budowa nowego magazynu energii

W miniony piątek spółka poinformowała, że jej firma zależna PGE Energia Odnawialna zbuduje na górze Żar, obok należącej do spółki farmy fotowoltaicznej, kontenerowy magazyn energii o mocy 500 kW i pojemności 750 kWh. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca maja 2020 roku. System dostarczy konsorcjum, którego liderem jest My-Soft, spółka od wielu lat specjalizująca się w tego typu zamówieniach. Projekt już otrzymał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here