Naga MarketsPGE podtrzymuje plan 5-5,5 mld zł nakładów inwestycyjnych w 2021 r.Karpacz, 09.09.2021 (ISBnews) – Polska Grupa Energetyczna (PGE) podtrzymuje plan 5-5,5 mld zł nakładów inwestycyjnych w 2021 r., poinformował ISBnews prezes Wojciech Dąbrowski.

„Inwestycje przebiegają zgodnie z harmonogramem, żaden projekt nie jest zagrożony. Nasza największa inwestycja w tej chwili to budowa bloków gazowo-parowych w Elektrowni Dolna Odra – wszystko idzie tam zgodnie z planem” – powiedział Dąbrowski w rozmowie z ISBnews w kuluarach Forum Ekonomicznego w Karpaczu.Zgodnie z harmonogramem realizowana jest też inwestycja w Elektrociepłowni Czechnica, gdzie planowana jest zmiana paliwa z węgla na gaz ziemny.

„Plan realizacji 5-5,5 mld nakładów inwestycyjnych w tym roku jest cały czas aktualny” – podsumował prezes.

Pod koniec maja dyrektor Pionu Finansów Piotr Sudoł poinformował, że Polska Grupa Energetyczna może zrealizować 5-5,5 mld zł nakładów inwestycyjnych w 2021 r.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Kamila Wajszczuk

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zl | cena akcji datawalk | usd/pln prognoza | cdprojekt akcje wykres | cyfrowy polsat kurs akcji | pekao akcje opinie | akcje livechat |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here