Naga MarketsPuzle z napisem StrategyPolska Grupa Energetyczna (PGE) prowadzi zaawansowane prace nad nową strategią grupy do 2030 r. i przewiduje jej publikację jesienią 2020 r., podała spółka.

PGE pracuje nad nową strategią

“Na dzień publikacji sprawozdania trwają zaawansowane prace nad opracowaniem nowej strategii grupy do 2030 roku. Strategia ma dostosować GK PGE do zmieniającej się rzeczywistości i otoczenia, ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań branży energetycznej, w tym polityki dekarbonizacyjnej Unii Europejskiej. Publikacja strategii przewidywana jest na jesień 2020 roku” – czytamy w raporcie półrocznym.

W maju br. prezes Wojciech Dąbrowski zapowiadał, że PGE powinna zaprezentować na jesieni nową strategię, uwzględniającą ścieżkę odchodzenia od węgla (jednak podkreślał, że nie będzie to możliwe w ciągu 10 lat).

Te artykuły również Cię zainteresują

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here