Naga Marketspge ccPolska Grupa Energetyczna (PGE) podpisała z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego list intencyjny dotyczący uruchomienia Centrum Rozwoju Kompetencji w Bełchatowie.

InvestCuffs

“Chcemy zaproponować naszym pracownikom, ale także mieszkańcom tego regionu, dokształcenie się w poszukiwanych nowych zawodach, które będą wykorzystywane w PGE, ale także w innych miejscach. Chcemy tutaj kształcić automatyków, elektrotechników, programistów, ale także na innych kierunkach, kursach, które będą wynikały z zapotrzebowania” – powiedział prezes PGE Wojciech Dąbrowski podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodał, że placówka będzie prowadzona przez samorząd województwa, natomiast wykładowcami będą specjaliści z PGE.

“Dzięki tej inicjatywie, miejscu, gdzie będziemy przekwalifikowywać naszych pracowników, ale też będziemy budować kompetencje ludzi młodych, którzy będą pracować na terenie regionu bełchatowskiego w województwie łódzkim, przy wykorzystaniu tego miejsca, które ma być miejscem kształtowania przyszłej kadry energetycznej” – dodała prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Wioletta Czemiel-Grzybowska.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here