Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest największym producentem i dostawcą energii elektrycznej w Polsce oraz jedną z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.

pge

Kurs spółki przebywa w szerokiej konsolidacji między 20 a 22,50 zł. Po początkowym odbiciu od wsparcia, cena zatrzymała się na kilkusesyjną korektę. Zaznaczone pin bary były zapowiedzią dalszej zwyżki. Wczoraj kurs ruszył mocno do góry wybijając się z chwilowego marazmu. Moim zdanie to wybicie oznacza wzrost do poziomu opory na 22,50 zł.tokeneo

Orange jest największym polskim operatorem telekomunikacyjnym.

orange

Jeszcze ciekawsza sytuacja na Orange. Na wykresie widzimy linię trendu wzrostowego. Na tym interwale jest ona poważnie naruszana. Spadki zatrzymują się jednak na poziomie 10 zł, co jest na pewno pewną psychologiczną barierą. Dodatkowo na ten poziom kurs już wcześniej reagował kilkukrotnie. Całe zamieszanie na linii trendu odbywa się na wysokich obrotach – moim zdanie może to być faza akumulacji akcji. Osoby, które uważają linię trendu za pokonaną, warto aby spojrzały na interwał tygodniowy, gdzie widać że świece za ostatnie dwa tygodnie tylko naruszają linię trendu długimi cieniami. Uważam, że możemy mieć do czynienia z sygnałem do wzrostów – szerzej postaram się omówić spółkę w poniedziałek, po zamknięciu się świecy tygodniowej.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAsseco Poland [ACP] – 7% zysku w 6 dni
Następny artykułGino Rossi [GRI] – przy prawie 2 letniej linii trendu wzrostowego
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here