Naga MarketsPGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest największym producentem i dostawcą energii elektrycznej w Polsce oraz jedną z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.

pge

Na wykresie z dziennym interwałem widać, że mniej więcej o maja 2014 roku trwa konsolidacja czyli ruch boczny. Jego obszar to 20 – 22,50 zł. Nie jest to zatem aż tak wąska strefa, z której nie można byłoby skorzystać. Kupując akcje po 20 zł i sprzedając po 22,50 zł zainkasujemy zysk ponad 12%. Grając odrobinę konserwatywnej i szybciej sprzedając akcje możemy spokojnie liczyć na 10% zarobku. Warto zaznaczyć, że jest to spółka z WIG20 odznaczająca się dobrą płynnością, a więc nie powinniśmy napotkać problemów z realizacją zleceń.

Aktualnie na interwale tygodniowym powstała duża, spadkowa świeca. Zapowiada ona kontynuację spadków. W tym tygodniu powinien ponownie zostać osiągnięty poziom 20 zł. Warto przy tym poziomie ponownie rozważyć zakup akcji, umieszczając dość blisko linię obrony, powiedzmy na poziomie 19,50 zł czyli w najniższym punkcie konsolidacji. Oznacza to zaledwie 2,5% ryzyka, a potencjalny zysk na poziomie przynajmniej 22 zł oznacza wzrost o 10%. Stosunek ryzyka do zysku wynosi zatem 1:4, a sprzedając po 22,50 nawet 1:5. To całkiem sporo jak na dość krótkoterminową transakcję.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie lub w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSD/CAD – kanał spadkowy H1
Następny artykułNial Fuller’s Price Action – tygodniowe spojrzenie na rynki 17-21 listopada
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here