Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest największym producentem i dostawcą energii elektrycznej w Polsce oraz jedną z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czwartkowa sesja była niezwykle udana dla spółek z sektora energetycznego. Wszystko za sprawą podpisanego przez rząd porozumienia o strategicznym partnerstwie z General Electric. Jedną z silniej rosnących spółek była PGE, która zyskała wczoraj 4,8% przy obrotach najwyższych od połowy ubiegłego roku. Jak widać na wykresie dziennym, aktywna stała się formacja odwróconej głowy z ramionami. To druga pozytywna informacja techniczna po formacji objęcia hossy na dnie notowań z końca ubiegłego roku. Najbliższym celem kupujących powinno stać się potwierdzenie wzrostów poprzez wybicie linii trendu. Zasięg formacji zakłada wzrosty do okolic 13 zł, a więc w rejon oporu jakie tworzą szczyty z lipca i sierpnia 2016 roku.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Firma zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych i jest największym na polskim rynku producentem folii stretch PE (rozciągliwej, stosowanej m.in. do owijania ładunków na paletach) i wiodącym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem wyrobów z PVC.

Spółka zyskała podczas wczorajszej sesji 4,4% przy jednych z najwyższych obrotów ostatnich lat. Od strony technicznej doszło do mocnego wybicia poziomu oporu jaki tworzył poprzedni szczyt z 2015 roku. Dynamika wybicia oraz wysokie obroty utrzymujące się od pewnego czasu sprawiają, że kolejnym celem popytu, na nieco dłuższy okres czasu może stać się historyczne maksimum z 2007 roku czyli okolice 10 zł. Wzrosty napędzane są poprzez informacje o spodziewanych dobrych wynikach za ubiegły rok, a także przez dywidendę, którą Zarząd będzie rekomendował na rekordowo wysokim poziomie.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 27.01.2017
Następny artykułSystem tabelkowy GPW: PMPG Polskie Media
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here