Naga MarketsW dzisiejszej analizie z cyklu „Gorące spółki dnia” przedstawię dwie spółki, które skalą odchylenia od poziomów środowego zamknięcia zwróciły moją uwagę.

Pierwszą z nich jest ASBIS, który jest częścią Asbis Group, czyli jednego z największych dystrybutorów IT w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

ASBIS - wykres dzienny
ASBIS – wykres dzienny

Po silnym poniedziałkowym impulsie i dwóch dniach odpoczynku kupujący złapali tzw. drugi oddech. Wczorajszy wzrost o 11,97% najlepiej o tym świadczy. Czwartkowa sesja mocno zbliżyła też rynek do poziomu luki cenowej z 7 maja tego roku. Dopiero po zachowaniu się inwestorów w tym miejscu będziemy mogli spróbować ocenić jak trwałe okaże się aktualne odbicie.
Drugą przyciągającą wzrok spółką było PGE, której działalności nikomu nie trzeba chyba przybliżać.

PGE - wykres dzienny
PGE – wykres dzienny

W tym przypadku cena znajduje się w trendzie spadkowym, a czwartek przyniósł jego wyraźne przyśpieszenie. Już po środowym odcięciu dywidendy cena zaczęła spadać w stronę sierpniowego minimum. Wczorajsza sesja to już wyraźne jego przekroczenie.

PGE to spółka, na której można próbować zarabiać na spadkach, gdyż posiada ją w swojej ofercie polski broker HFT Brokers. Wszystkie strategie można wypróbować za pomocą darmowego konta demo. Można dzięki niemu poznać też warunki transakcyjne jakie oferuje broker.


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here