Naga MarketsPGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest największym producentem i dostawcą energii elektrycznej w Polsce oraz jedną z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.

pge w1

Wykres tygodniowy jednoznacznie wskazuje na trend spadkowy. Pierwszym sygnałem do rozpoczęcia spadków było zejście ceny poniżej wsparcia 18,40 zł czyli poziomu poprzedniego dołka (czerwone wsparcie). Można było liczyć na to, że spadki zatrzymają się w długoterminowej strefie wsparcia jaką są okolice 17,50 zł. Na tym poziomie powstała nawet świeca pin bar (w fioletowym okręgu), która mogła dawać nadzieje na uratowanie tego wsparcia i dobicie w górę. Po dość słabym odbiciu podaż powróciła i ponownie zdominowała rynek, negując sygnał świecowy jak i poziom wsparcia, potwierdzając trend spadkowy. Aktualnie cena spada nadal, a najbliższym wsparciem jest podwójny dołek ze stycznia 2014 roku w rejonie 15 zł. Wydaje się, że do niego zmierzamy i dopiero tam może nadejść przynajmniej większa korekta wzrostowa.

pge d1

Wykres dzienny także podkreśla dużą dynamikę spadków. Niedawno nastąpiło wybicie dołem z kanału spadkowego co świadczy o rosnącej sile podaży. Warto zwrócić uwagę na to jak dokładnie respektowane są kluczowe strefy oporu np. poziomu poprzednich dołków. Ostatni, niewielki wzrost także zatrzymał się na poziomie poprzedniego dołka 16,80 zł skąd nastąpił kolejny atak podaży. W takiej sytuacji wydaje się, że nie ma sensu zastanawiać się na kupnem akcji wcześniej niż przy ważnym wsparciu w rejonie 15 zł.


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzegląd setupów Price Action AUDJPY, EURAUD, GBPCHF 13 sierpnia 2015
Następny artykułDlaczego FED nie podniesie stóp w tym roku?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here