Naga MarketsPGE oraz Tauron mocno w górę dzięki decyzji MAS, komentuje Michał Palaczyk (Squaber)Poniedziałkowa sesja podbiła kursy spółek energetycznych, w tym PGE. Liderem początku tygodnia były niezaprzeczalnie akcje JSW rosnące o ponad 18%, blado wypadał natomiast Mercator, komentuje na antenie Comparic24.tv Michał Palaczyk ze Squaber.com. W najnowszym programie Sygnały Dnia również spojrzenie na wykres Allegro oraz najważniejsze wydarzenia mające miejsce w różnych częściach świata.

  • Akcje JSW zyskiwały podczas sesji 18 stycznia niemal 19% i rosły do 33,6%.
  • W tym samym czasie akcje PGE oraz Tauronu rosły o ponad 7% w reakcji na najnowszą decyzję Ministerstwa Aktywów Państwowych
  • Po stronie spadkowiczów w gronie indeksu WIG20 znajdował się jedynie CD Projekt tracący ponad 1% i zamykający sesję na 253,5 zł

Te artykuły również Cię zainteresują
PGE i Tauron rosną dzięki wydzieleniu węgla ze spółek energetycznych

Akcje JSW w obliczu informacji o odwołaniu dotychczasowego prezesa wystrzeliły powyżej pułapu 33 złotych i testowały najwyższe poziomy od sierpnia ubiegłego roku. Z kolei notowania PGE powracały wyraźnie nad poziom 7,4 zł i ustanawiały nowe, tegoroczne szczyty, również testując poziomy z okresu wakacyjnego.

Ministerstwo Aktywów Państwowych podjęło w końcu decyzję o wydzieleniu węgla ze spółek energetycznych, co spowodowało wyraźne umocnienie się podmiotów reprezentujących tę branżę – komentował Michał Palaczyk ze Squaber.com.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMercator Medical [MRC], LiveChat [LVC] – Gorące spółki dnia
Następny artykułDevelia kupiła 2 działki w Gdańsku pod ok. 380 i ok. 86 lokali mieszkalnych
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here