Naga MarketsPGE odrabia straty po wakacyjnej korekcie. Odbicie sięga już 23%Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,86%. Akcje taniały o 0,19 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 9,95 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił około 0,87%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 10,01 zł. Od 7 czerwca spółka traci już niemal 25%.

Ponad 20% odbicie

Letnie wakacje dla sektora energetycznego nie rozpoczęły się gładko. PGE również nie oparła się temu sentymentowi. Od początku czerwca kurs akcji spółki spadł o blisko 25%. Jednak, jak widać na wykresie, kurs od 20 lipca powrócił do trendu wzrostowego. Wydaje się zatem, że po znacznej korekcie, cena wraca na poprzednie tory. Obecnie już niewiele brakuje aby kurs wyrównał tegoroczne maksima.pge 9.09.2021
Notowania PGE 16.09.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

7 mld zł inwestycji

PGE Energia Ciepła najpóźniej do 2025 r. podejmie decyzje inwestycyjne dotyczące zmiany paliwa węglowego na gazowe we wszystkich 16 ciepłowniach w kraju. Spółka szacuje wstępnie, że transformacja w jej elektrociepłowniach może kosztować nawet 7 mld zł, poinformował ISBnews prezes PGE Energia Ciepła Przemysław Kołodziejak.

„Ze wstępnych szacunków transformacja w naszych elektrociepłowniach może kosztować nawet 7 mld zł. Przeznaczymy je na zastąpienie wykorzystywanego obecnie węgla kamiennego przez gaz ziemny. Środki na ten cel będą pochodzić z wypracowywanego co roku przez spółkę zysku” powiedział Kołodziejak w rozmowie z ISBnews po podpisaniu porozumienia z MPEC Kraków.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Conotoxia

investObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here