Naga MarketspgeMiniony rok nie był udany dla spółek energetycznych notowanych na warszawskiej giełdzie. Ogólnie gorsze nastroje na GPW oraz zmiany forsowane przez Skarb Państwa sprawiły, że ceny akcji wielu firm z tej branży, w tym PGE, ustanowiły w ostatnich miesiącach swoje historyczne minima. Niemniej jednak grudniowa hossa również i im pozwoliła na odbicie.


Walory PGE systematycznie tanieją od kwietnia 2015 roku – około 12 miesięcy temu stronie popytowej udało się doprowadzić do re-testu strefy oporu wypadającej przy poziomie 15,30 PLN. Niemniej jednak nie doszło do jej wybicia, a tym samym został wznowiony ruch spadkowy. Ponownie koniec roku przyniósł większy entuzjazm po stronie byków – po osiągnięciu nowych historycznych dołków wypadających przy 9,00 PLN mamy do czynienia z dynamicznymi wzrostami.

Warto zauważyć, że jako wsparcie zadziałało tutaj dolne ograniczenie kanału spadkowego. Dlatego też obecnie scenariuszem bazowym jest atak na górny zakres kanału – co powinno nastąpić w okolicy poziomu 11 PLN. Jednakże, dopóki nie zostanie on zniesiony, należy zachować ostrożność, co do dalszego potencjału do wzrostów.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków polskich spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

0f3opxw68bgcbvn4aape_1482275281352pge

Lepsze nastroje wokół spółek energetycznych są efektem zmian taryf energetycznych na 2017 rok. Nowe ustalenia URE zakładają, że łączne opłaty za pobór energii wzrosną o około 4%. Ponadto wczoraj poznaliśmy nowe rekomendacje maklerskie dla spółek z tej branży. Hatoing Bank podniósł swój rating dla akcji PGE ze „sprzedaj” do „neutralne”. Podwyższona została również cena docelowa dla walorów koncernu – z 10,05 PLN do 10,31 PLN, co jest jednak niższym poziomem od obecnej wyceny rynkowej.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here