Naga Markets

PGE najwyżej od połowy września 2022 rokuKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,63%. Akcje taniały o 0,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 7,16 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który w piątek zyskiwał około 0,13%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 7,26 zł.

Lokalne wybicie

Sektor energetyczny na GPW zyskuje podczas ostatnich sesji. Nitowania PGE zdołały opuścić górą kilkumiesięczną konsolidację. Mimo, że zwyżka nie ma ponadprzeciętnej dynamiki, popyt może powalczyć o ruch w kierunku najbliższego oporu przy 7,70 zł czyli szczycie z połowy września ubiegłego roku.

pge 23.01.2023
Notowania PGE 23.01.2023

Budowa nowych kotłów

PGE Energia Ciepła rozpoczęła budowę nowej kotłowni rezerwowo-szczytowej, która składać się będzie z czterech wodnych kotłów gazowych o mocy 9,5 MWt każdy w Elektrociepłowni Bydgoszcz I, podała spółka. 16 stycznia nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego.

“Inwestycja w Elektrociepłowni Bydgoszcz I wpisuje się w realizację celu Grupy PGE, który zakłada 70% udziału paliw niskoemisyjnych w produkowanej przez PGE Energia Ciepła energii do roku 2030” – powiedział prezes PGE Energia Ciepła Przemysław Kołodziejak, cytowany w komunikacie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułAllegro wyceniane na 31,90 zł przez Haitong Bank – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułOrange w łagodnej korekcie w rejonie 7 zł
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.