Naga MarketsPGE nadal w konsolidacji. Trwa obrona lokalnego wsparcia Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,29%. Akcje drożały o 0,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,94 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał wczoraj około 1,20%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,91zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

Finax

Obrona dolnego ograniczenia konsolidacji

Notowania spółki od marca dokonały gigantycznego wzrostu. Od 10 czerwca trwa jednak ruch korekcyjny. Niedawno, kiedy wydawało się, że dochodzi do próby wybicia górą z obecnej konsolidacji, wyszła sprawa wycofania się rządu z planów zamknięcia kilku kopalń. Był to negatywny sygnał dla strony popytowej, która windowała cenę po wcześniejszych sygnałach odchodzenia sektora od węgla. Obecnie mamy pewien stan równowagi w konsolidacji i wydaje się, że potrzebne byłyby kolejne impulsy świadczące o rosnącym udziale OZE w energetyce, aby doszło do kolejnego podbicia notowań. Na razie trwa obrona lokalnego wsparcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 6.08.2020
Notowania PGE 6.08.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zmiana terminu zakończenia budowy bloku w Elektrowni Turów

Konsorcjum Mitsubishi Hitachi Power System GmbH (lider), Tecnicas Reunidas oraz Budimeksu złożyło do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) – spółki zależnej Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) – propozycję zmiany terminu zakończenia realizacji inwestycji budowy nowego bloku energetycznego w Elektrowni Turów, realizowanej przez ww. konsorcjum, podały PGE i Budimex. Propozycja harmonogramu przewiduje przesunięcie terminu przekazania do eksploatacji bloku nr 7 z 31 października 2020 roku na 30 kwietnia 2021 roku.

Powyższe propozycje zmiany umowy są uwarunkowane ustaniem negatywnego wpływu ww. okoliczności na realizację umowy, podano również. “Propozycja zmiany harmonogramu przekazana przez konsorcjum zostanie poddana szczegółowej analizie pod kątem poprawności metodycznej, realności przyjętych założeń, przyczyn opóźnień oraz planowanych metod dalszego zarządzania realizacją projektu. Wynikiem tych analiz ma być ocena poprawności szacunków konsorcjum dotyczących opóźnienia w przekazania do eksploatacji bloku nr 7 oraz konsekwencji wynikających z przesunięcia ww. terminów” – czytamy w komunikacie PGE.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here