Naga MarketsPGE nadal w kanale wzrostowym. Silne odbicie szansą na zakończenie korekty Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,76%. Akcje taniały o 0,43 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 8,65 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to słaba sesja na tle indeksu WIG20, który tracił około 0,08%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 8,65 zł. Od 7 czerwca spółka traci już niemal 25%.

Przy dolnej krawędzi kanału

Sektor energetyczny nie zaliczył udanego początku wakacji. Sentymentowi nie oparł się także PGE. Kurs spółki stracił od początku czerwca niemal 25%. Jak widać jednak na wykresie, od wybuchu pandemii kurs respektuje krawędzi kanału wzrostowego. Właśnie przy dolnej krawędzi doszło ostatnio do mocnego odbicia. Wydaje się więc, że po dużej przecenie, dynamiczne odbicie może z czasem stać się początkiem końca trwającej korekty.pge 27.07.2021
Notowania PGE 27.07.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Planowany postój Turowa

Nowy blok energetyczny w Elektrowni Turów oddany został oddany do eksploatacji w maju br., a obecnie jest w postoju zaplanowanym i uzgodnionym z generalnym wykonawcą, podała Polska Grupa Energetyczna. Postój wynika wprost z zapisów kontraktu i wszystkie działania prowadzone obecnie na nowym bloku mają na celu jego dalszą, stabilną pracę w przyszłości, podkreślono.

„Nowy blok w Elektrowni Turów został prawidłowo zaprojektowany i wykonany. Blok nie ma żadnej awarii, a jego postój został zaplanowany w zawartym z wykonawcą kontrakcie. Chcę podkreślić, że przy tak dużej inwestycji energetycznej niezbędny jest czas na odpowiednie wyregulowanie nowej jednostki właśnie po to, aby przez kolejne lata była w jak największej dyspozycyjności do produkcji energii dla milionów polskich gospodarstw domowych. Kompleks Turów jest poddany w ostatnim czasie silnym emocjom związanym ze sporem strony czeskiej z polskim rządem, jak i oddaniem nowej – podkreślam – najnowocześniejszej jednostki węglowej w Polsce i Europie.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here