Naga Markets

PGE nadal spada. Niebawem test okolic 5 zł Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,64%. Akcje taniały o 0,03 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 5,52 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał wczoraj około 0,61%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 5,58 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

Ruch w kierunku 5 zł

Na przełomie września i października doszło do kolejnego podbicia notowań spółek z sektora energetycznego. Tak jak wcześniejsze odbicie, teraz także miało to związek z odchodzeniem energetyki od węgla kamiennego. Porozumienie rządu z branżą górniczą o powolnym wygaszaniu kopalń, spodobało się inwestorom.Trudno jednak oczekiwać kolejnych podobnych kroków, stąd też dość szybko cena przestała rosnąć. W dodatku pogorszenie nastrojów na naszym parkiecie, powoduje mocniejsze spadki w energetyce. Na wykresie cena zmierza na wsparcie przy 5 zł.

pge 15.10.2020
Notowania PGE 15.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Spółka zainteresowana aktywami CEZ

Polska Grupa Energetyczna jest zainteresowana złożeniem oferty na aktywa CEZ w Polsce, poinformował prezes PGE Wojciech Dąbrowski. “Tak [jesteśmy zainteresowani]. Może nie wszystkimi” – powiedział Dąbrowski dziennikarzom w kuluarach 6. Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Lublinie. “Pewnie złożymy ofertę” – dodał. W połowie września br. CEZ poinformował, że oficjalnie rozpoczął proces dezinwestycji w Polsce.

CEZ objął dezinwestycją pięć polskich spółek: CEZ Skawina, CEZ Chorzów (w tym projekt CEZ Chorzów II), CEZ Produkty Energetyczne Polska i CEZ Polska. Najpierw nastąpi faza badania zainteresowania rynkowego, po której nastąpią dalsze fazy procesu sprzedaży. Proces jest realizowany dla CEZ przez wyłącznego doradcę inwestycyjnego ING Bank. Spółki grupy CEZ w Polsce posiadają dwie jednostki kogeneracyjne, wytwarzające ciepło i energię elektryczną w skojarzeniu.

CEZ Skawina (moc zainstalowana 330 MWe / 588 MWt) jest drugim co do wielkości dostawcą ciepła do Krakowa (z ok. 25-proc. udziałem) i Skawiny. CEZ Chorzów (238 MWe / 500 MWt) to jeden z największych dostawców ciepła do Katowic i innych aglomeracji miejskich na Śląsku. W ubiegłym roku CEZ Skawina i CEZ Chorzów wyprodukowały łącznie 2443 GWh energii elektrycznej i 5 366 TJ ciepła. Obie elektrownie posiadają technologię współspalania biomasy, wskazano również.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here