Naga MarketspgeKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 8,80%. Akcje taniały o 0,34 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 3,51 zł. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił wczoraj około 5,87%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 3,52 zł. W sumie, trwająca od połowy listopada fala spadkowa doprowadziła już do spadku kursu o niemal 60%.


Czekamy aż udział OZE zacznie być zauważalny

Notowania spółek z sektora energetycznego nie mają dobrej passy i to od dłuższego czasu. Główne powody takiego stanu rzeczy są wspólne dla większości z nich, chodzi o zmiany w polityce klimatycznej Unii Europejskiej, polegające na tym aby korzystanie z węgla w energetyce stało się jak najbardziej nieopłacalne. Nie dziwi więc, że inwestorzy trzymają się z daleka od wszystkiego co ma związek z węglem i górnictwem. Spółki te jednak powoli inwestują w odnawialne źródła energii i za jakiś czas, kiedy udział OZE w całości wytwarzanej energii zacznie być dostrzegalny, rynek może zacząć szukać okazji w tak potężnie przecenionych spółkach. Póki co jest to tylko kilka procent, jednak prowadzone projekty inwestycyjne w końcu zaczną być doceniane. Na razie jednak wykres wygląda słabo, a swoje do dynamicznej podaży dorzuciła wirusowa panika. Cena spada nieprzerwanie przez cały styczeń i luty, a korekta na początku marca już została zanegowana. Perspektywy w krótkim okresie nie są więc najlepsze i w dużej mierze zalezą od poprawy nastrojów na globalnych rynkach.

pge 12.03.2020
Notowania PGE 12.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

1000 hektarów pod fotowoltaikę

PGE poinformowała przed kilkoma dniami o tym, że zabezpieczyła ponad 1000 hektarów gruntów pod instalacje fotowoltaiczne. Na tych terenach będzie można zbudować farmy słoneczne o mocy ponad 500 MW. Największe projekty zostaną realizowane w województwach: lubelskim, lubuskim, łódzkim, podkarpackim i zachodniopomorskimi, podała spółka. Umowy dzierżawy podpisano z blisko stu podmiotami. Są to prywatni właściciele i jednostki samorządu terytorialnego. “W PGE rozwijamy zielony kierunek i do 2030 roku zamierzamy zbudować instalacje fotowoltaiczne o mocy 2,5 GW co umocni naszą pozycję lidera na rynku OZE w Polsce” – powiedział p.o. prezesa PGE Energia Odnawialna Paweł Mazurkiewicz, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here