Naga Marketspge ccKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,55%. Akcje drożały o 0,17 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,87 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to dobra sesja na tle indeksu WIG20, który tracił wczoraj 0,88%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,83 zł. Od końca października spółka zyskał około 55%.

Lokalne wsparcie zatrzymuje spadki

Notowania spółek z sektora energetycznego podlegają korekcie po silnych wzrostach. Obecnie kurs PGE porusza się płasko w konsolidacji. Spoglądając na wykres, widać że nadal mamy zachowaną strukturę coraz wyżej położonych dołków. W dodatku spadki wyhamowały po porównywalnej korekcie z poprzednimi. Wydaje się więc, że okolice wsparcia 6,50 zł mogą posłużyć do zainicjowania kolejnego odbicia.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 18.02.2021
Notowania PGE 18.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zainteresowanie aktywami CEZ

Po odstąpieniu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) od udziału w transakcji nabycia polskich aktywów Grupy ČEZ, Polska Grupa Energetyczna (PGE) podtrzymała zainteresowanie nabyciem wybranych polskich aktywów wytwórczych Grupy ČEZ i przeanalizuje możliwość dalszego uczestnictwa w procesie sprzedaży, podała PGE. Do PGE wpłynęło dziś oświadczenie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) o odstąpieniu od udziału w transakcji nabycia polskich aktywów Grupy ČEZ i od współpracy z PGE prowadzonej na potrzeby procesu transakcyjnego.

“Zarząd PGE informuje, że spółka w dalszym ciągu jest zainteresowana nabyciem wybranych polskich aktywów wytwórczych Grupy ČEZ i przeanalizuje możliwość dalszego uczestnictwa w procesie sprzedaży” – czytamy w komunikacie. Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje biomedlub | kurs eur | kurs euro wykres | bitcoin akcje | gpw pkn orlen |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here