Naga MarketsPomimo lepszych od założeń wyników kwartalnych, notowania PGE znalazły się pod dużą presją podażową. Winna jest zmiana polityki dywidendowej. Najnowsza rekomendacja zarządu spółki zakłada zawieszenie wypłat dywidendy na okres trzech lat. Jednak od strony technicznej scenariusz wzrostowy dla cen akcji koncernu nie został zanegowany.


Tak jak większość warszawskich blue chipów, również notowaniom PGE udało się odbić w IV kwartale ubiegłego roku. Od tego czasu walory spółki podrożały o około 3 PLN, a ich kurs porusza się w obrębie stosunkowo stromego kanału wzrostowego. Na początku marca byki wyznaczyły tegoroczny szczyt przy poziomie 12,54 PLN. Czwartkowa sesja poprzedzająca publikację wyników kwartalnych spółki upływała pod znakiem pogoni kupujących za rekordami sprzed dwóch miesięcy. Piątek przynosi mocne ochłodzenie nastrojów, gdyż doszło do otwarcia luką podażową. Wciąż jednak nie doszło do zanegowania sekwencji wzrostowej, a domknięcie luki będzie sygnałem świadczącym, że to popyt nadal kontroluje sytuację. Ponadto, dopóki bronione będzie dolne ograniczenie kanału oraz strefa wsparcia wypadająca w okolicy poziomu 11,30 PLN, to scenariuszem bazowy będzie ruch na północ.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

W I kwartale PGE wypracował 964 mln PLN zysku netto, podczas gdy w analogicznym okresie sprzed roku było to 870 mln PLN, a konsensus celował w wynik na poziomie 882 mln PLN. Z kolei zysk EBITDA wzrósł z 1,822 mld do 1,948 mld PLN. Reakcja inwestorów była nerwowa z uwagi na komunikat, że zarząd koncernu rekomenduje zawieszenie wypłaty dywidendy za lata 2016-2018 tłumacząc to ambitnymi planami rozwoju. Choć to oczywiście negatywna informacja dla inwestorów, to przy poprawiającej się koniunkturze gospodarczej, spółka ma szansę dalej odrabiać straty z poprzednich miesięcy, gdyż wydaje się, że większość zagrożeń jest już uwzględniona przez rynek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here