Naga MarketsPGE na coraz niższych poziomach. Lepszy sentyment do energetyki to już przeszłość?Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,39%. Akcje taniały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 5,50zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to niezła sesja na tle indeksu WIG20, który tracił wczoraj około 2,20%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 5,61 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

  • Kontynuacja spadków w sektorze energetycznym
  • Kurs PGE bliski powrotu w okolice 5 zł

Wyprzedaż nadal trwa

Notowania spółki próbowały odbijać podczas wczorajszej sesji, jednak zapału kupującym wystarczyło na niewiele. Kilku procentowe wzrosty szybko zniknęły, a dłuższy górny cień świecy w połączeniu z trendem spadkowym i fatalnymi nastrojami na szerokim rynku, mogą sugerować kontynuację wyprzedaży. Spoglądając na wykres, można przypuszczać, że cena będzie nadal spadać. Najbliższe wsparcie mamy w okolicach 4,90 zł i jeżeli sentyment do rynków akcyjnych się nie poprawi, nie ma co liczyć na zmianę kierunku.

pge 9.09.2020
Notowania PGE 9.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wyniki bez wpływu na notowania

Polska Grupa Energetyczna miała ok. 2 805 mln zł skonsolidowanego wyniku EBITDA w I połowie br. W wyniku dokonanych odpisów – grupa odnotowała ok. – 688 mln zł skonsolidowanego wyniku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej w I połowie 2020 r., podała spółka powołując się na szacunkowe dane.

Skonsolidowany zysk operacyjny powiększony o amortyzację i odpisy aktualizujące (EBITDA) w I półroczu 2020 r. wyniósł około 2 805 mln zł.Wyniki testów i na utratę wartości aktywów zgodnie z wymogami MSR 36, przeprowadzonych przez PGE wskazują na utratę bilansowej wartości wybranych rzeczowych aktywów trwałych w segmencie Energetyki Konwencjonalnej w wysokości ok. 530 mln zł.

Ponadto, wyniki testów wskazują na konieczność odpisu w wysokości ok. 482 mln zł wynikającego z utraty wartości akcji posiadanych w Polskiej Grupie Górniczej S.A. PGE podała, że nakłady inwestycyjne wyniosły 2 504 mln zł. Szacunkowe zadłużenie netto na dzień 30 czerwca 2020 r. wyniosło około 9 728 mln zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here