Naga MarketsPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś dość pesymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW spadł dziś bowiem o 0,44 proc.

  • 8 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w poniedziałek na wartości
  • 12 z 20 spółek z WIG20 traciło w poniedziałek na wartości

PGE liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 8 zyskiwało a 12 traciło dziś na wartości. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach PGE, której akcje wzrosły w trakcie poniedziałkowego handlu o 7,36 proc. Była to reakcja rynku na informację o przyjęciu przez zarząd spółki i zatwierdzeniu przez jej radę nadzorczą strategii zakładającej całkowite odejście od węgla. Spółka nie będzie realizować już żadnych inwestycji w tym segmencie. Ma ona skupić się natomiast na energetyce odnawialnej, transformacji ciepłownictwa i infrastrukturze sieciowej.

Te artykuły również Cię zainteresują

Kluczowymi kierunkami rozwoju Grupy PGE będą energetyka wiatrowa morska i lądowa, fotowoltaika, infrastruktura sieciowa, niskoemisyjne ciepłownictwo oraz usługi energetyczne.

Źródło: Stooq

48 proc. spółek z GPW zyskiwało w poniedziałek na wartości

Największe obroty w trakcie poniedziałkowego handlu odnotowano na akcjach Allegro. Warto zwrócić uwagę, że były one ponad dwukrotnie wyższe niż na jakiejkolwiek innej spółce.

Warto także zwrócić uwagę, że 48 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, a jedynie 39 proc. odnotowało spadki. Notowania 13 proc. spółek zakończyły natomiast sesję bez większych zmian.

Źródło: bossa.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCyfrowy dolar? Fed nie podjął finalnej decyzji, przyznaje Jerome Powell
Następny artykułKursy euro, funta i franka największymi wygranymi sesji! EUR najsilniejszą walutą G8
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here