Naga MarketsPGE liczy, że pozna koncepcję wydzielenia aktywów węglowych w najbl. tygodniachPolska Grupa Energetyczna (PGE) ma nadzieję poznać koncepcję wydzielenia aktywów węglowych do odrębnego podmiotu w najbliższych tygodniach, poinformował prezes Wojciech Dąbrowski. Grupa zakłada, że do nowego podmiotu przekazane zostaną przeniesione wszystkie aktywa węglowe z wyjątkiem ciepłownictwa, razem z zadłużeniem tych aktywów.

InvestCuffs

PGE ma nadzieję poznać koncepcję wydzielenia aktywów węglowych

“PGE nie jest bezpośrednio stroną tego procesu, odpowiada za to Ministerstwo Aktywów Państwowych. Mamy nadzieję, że w najbliższych tygodniach poznamy szczegóły. Zgłosiliśmy taki postulat i spotkał się on ze zrozumieniem” – powiedział Dąbrowski podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskazał, że dla PGE jedną z najważniejszych spraw są powiązane z tym kwestie społeczne i zapewnienie pracowników, że nie stracą pracy.

Grupa przygotowuje się do procesu, już teraz porządkując swoją strukturę.

“Ważne będzie przeniesienie długu. Zaciągnęliśmy dług na budowę bloków w Opolu i Turowie i powinien on być spłacany z pracy tych jednostek. Zakładamy przeniesienie do nowego podmiotu wszystkich aktywów węglowych z wyłączeniem ciepłownictwa” – dodał prezes.

Wskazał też, że grupa rozmawia o tych kwestiach z bankami finansującymi.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25%, a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here