Naga MarketsPGE liczy na porozumienie z partnerem projektów offshore w najbliższych dniachPolska Grupa Energetyczna (PGE) zakłada, że porozumienie z partnerem projektów morskich farm wiatrowych powinna podpisać w najbliższych dniach, poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.”Kończymy długotrwałe negocjacje z naszym partnerem, dokumentacja będzie liczyła ponad tysiąc stron. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach będziemy mogli podpisać porozumienie” – powiedział Dąbrowski podczas telekonferencji.

Finax

Współpraca z partnerem ma dotyczyć projektów Baltica 2 i Baltica 3, które według założeń PGE mają zacząć produkować energię elektryczną w 2030 r.

Trzeci z projektów ma być gotowy w 2035 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
W grudniu 2019 r. PGE i Ørsted podpisały wstępne porozumienie opisujące ramy współpracy przy transakcji nabycia przez duński koncern 50% udziałów w dwóch projektach budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku o łącznej mocy do 2,5 GW oraz przy realizacji tych projektów.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25%, a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here