Naga MarketsPGE kończy korektę. Szykuje się kolejny atak na 7 zł Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas ostatniej sesji grudnia o około 1,12%. Akcje drożały o 0,07 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,65 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to dobra sesja na tle indeksu WIG20, który tracił około 1,59%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,50 zł. Od końca października spółka zyskał około 55%.

Znowu blisko 7 zł

Notowania jednej z największych spółek energetycznych w Polsce, wyraźnie zyskiwały podczas ostatnich sesji 2020 roku. Udało się odrobić sporo strat z wcześniejszej korekty i kurs przybliżył się znowu do oporu przy niemal 7 zł. Wyjście po za tą barierę powinno potwierdzić wzrostowy kierunek. Wtedy otworzy się droga do powrotu na maksima z połowy roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 4.01.2021
Notowania PGE 4.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Duże zainteresowanie programem PV

Dzięki uruchomionej w listopadzie kampanii informacyjnej, do PGE Energia Odnawialna zgłosiło się już ponad 600 właścicieli gruntów zainteresowanych współpracą przy realizacji Programu PV Grupy PGE, podała spółka. Niektórzy z nich złożyli oferty dzierżawy terenów o powierzchniach przekraczających 100 ha. “Dostajemy oferty z całej Polski. Na razie je weryfikujemy, ale już można powiedzieć, że wiele z nich ma szansę na realizację. Co ważne, duża część zgłoszonych terenów to grunty o powierzchniach pozwalających na budowę instalacji słonecznych o mocach kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu megawatów, a na tych szczególnie nam zależy” – powiedział prezes PGE Energia Odnawialna Marcin Karlikowski, cytowany w komunikacie.

“Z punktu widzenia grupy najkorzystniejsze pod względem inwestycyjnym są niezacienione, płaskie działki o dużych powierzchniach położone na gruntach czwartej, piątej i szóstej klasy, z dostępem do drogi, zlokalizowane w pobliżu stacji transformatorowej lub linii elektroenergetycznej” – czytamy dalej.

Zgodnie z nową strategią, Grupa PGE osiągnie neutralność klimatyczną do 2050 r. Zostanie to osiągnięte poprzez realizację inwestycji w nisko i zeroemisyjne źródła energii oraz infrastrukturę sieciową. Jednym z elementów planu inwestycyjnego jest Program PV Grupy PGE. W ciągu dekady PGE zbuduje instalacje słoneczne o łącznej mocy 3 GW i umocni pozycję lidera rynku OZE w Polsce. Dotychczas zabezpieczono na ten cel ponad 2 000 ha gruntów, na których będzie można zbudować farmy słoneczne o mocy przeszło 1 250 MW, przypomniano w materiale.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here