Naga MarketsPGE już blisko wsparcia w rejonie 5 zł Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,53%. Akcje taniały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 5,16 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który tracił wczoraj około 0,45%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 5,23 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

Blisko 5 zł

Spoglądając na wykres z dzienną skalą czasową, widać że od końca lipca trwają stabilne spadki o dość niewielkiej dynamice. Cena jednak spadła w tym czasie z okolic 8,5 zł do zaledwie 5 zł. Właśnie w tym rejonie mamy czytelne wsparcie oparte o kwietniowy szczyt. Daje ono szansę na odbicie po 40% ruchu spadkowym. Na razie jednak nie ma ku temu żadnych oznak a i też fundamentalnych powodów. Przede wszystkim też musi dojść do poprawy sentymentu na szerokim rynku.

pge 24.09.2020
Notowania PGE 24.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ambitne plany odejścia od węgla

Polska Grupa Energetyczna prowadzi zaawansowane prace nad nową strategią grupy do 2030 r. i przewiduje jej publikację jesienią 2020 r., podała spółka. “Na dzień publikacji sprawozdania trwają zaawansowane prace nad opracowaniem nowej strategii grupy do 2030 roku. Strategia ma dostosować GK PGE do zmieniającej się rzeczywistości i otoczenia, ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań branży energetycznej, w tym polityki dekarbonizacyjnej Unii Europejskiej.

Publikacja strategii przewidywana jest na jesień 2020 roku” – czytamy w raporcie półrocznym. W maju br. prezes Wojciech Dąbrowski zapowiadał, że PGE powinna zaprezentować na jesieni nową strategię, uwzględniającą ścieżkę odchodzenia od węgla (jednak podkreślał, że nie będzie to możliwe w ciągu 10 lat).

Polska Grupa Energetyczna odnotowała 688 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2020 r. wobec 1702 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowana strata netto ogółem w I poł. 2020 r. wyniosła 637 mln zł wobec 1 765 mln zł zysku rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here