Naga MarketsPGE już blisko 5 zł. Dojdzie do kolejnego odbicia od wsparcia? Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,77%. Akcje drożały o 0,14 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 5,44 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to dobra sesja na tle indeksu WIG20, który tracił wczoraj około 0,83%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 5,41 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

Będzie odbicie od wsparcia?

Druga fala spadków, począwszy od 20 października charakteryzuje się już nieco mniejszą dynamiką niż wcześniejszy ruch spadkowy. Mimo, że nadal sentyment na szerokim rynku nie faworyzuje strony popytowej, wydaje się, że spowolnienie przeceny może dać szansę na dokonanie próby odbicia, tym bardziej, że cena oscyluje już blisko czytelnego wsparcia w okolicach 5 zł. Wczorajsza sesja nie była zła na tle głównego indeksu, jednak nie można mówić o wyraźnej reakcja kupujących.

pge 27.10.2020
Notowania PGE 27.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Strategia do 2030 roku

Polska Grupa Energetyczna przyjęła nową strategię na lata 2021-2030 wraz z perspektywą do 2050 roku, podała spółka. Dokument zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2050 r. oraz nakłady inwestycyjne w źródła nisko- i zeroemisyjne na poziomie 75 mld zł w latach 2021-2030. Oczekiwana wartość EBITDA ma wzrosnąć z ponad 5 mld w roku 2025 do ponad 6 mld w roku 2030.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Strategia jest odpowiedzią grupy na głębokie zmiany w sektorze, które nastąpiły w ostatnich latach oraz oczekiwania społeczne, które w ocenie zarządu będą determinować jego przyszłość. PGE chce odegrać rolę lidera transformacji i modernizacji sektora energetycznego w Polsce oraz wspierać budowanie otoczenia rynkowego sprzyjającego transformacji energetycznej.

Celem Grupy PGE jest równoważenie społecznych, ekonomicznych i środowiskowych aspektów działalności, maksymalizując wartość dodaną dla akcjonariuszy” – czytamy w komunikacie. Kluczowymi kierunkami rozwoju Grupy PGE będą energetyka wiatrowa morska i lądowa, fotowoltaika, infrastruktura sieciowa, niskoemisyjne ciepłownictwo oraz usługi energetyczne. W obszarze dezinwestycji i ograniczenia działalności znajdą się energetyka węglowa, program energetyki jądrowej, handel węglem kamiennym oraz obszary wsparcia spoza działalności podstawowej, podkreślono.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here