Naga MarketsPGE i Województwo Łódzkie: CRK w Rogowcu będzie kształcić m.in. techników OZEWarszawa, 23.09.2021 (ISBnews) – Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Województwo Łódzkie otworzyły Centrum Rozwoju Kompetencji w Rogowcu, w którym kształcić się będą między innymi technicy odnawialnych źródeł energii (OZE).

„Centrum ma już słuchaczy, a nawet nadmiar chętnych, co cieszy, bo daje nam perspektywę działania. To jest oczywiście dopiero początek, ale przed nami kolejne działania” – powiedział marszałek województwa Grzegorz Schreiber podczas telekonferencji.„Zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania. Zgłosiło się ponad 250 osób, a połowa z nich na długoterminowy kurs kwalifikacyjny z zakresu technik OZE. Pozostali są zainteresowani kursami takimi jak: technik automatyk, technik spawalniczy, a także innymi kursami z zakresu OZE. To pokazuje, że decyzja, którą podjęliśmy, jest słuszna” – dodał prezes PGE Wojciech Dąbrowski.

Wskazał też, że otwarcie CRK to dopiero pierwszy krok w działaniach PGE na rzecz transformacji w regionie. Grupa planuje budowę m.in. farm fotowoltaicznych i wiatrowych i instalacji termicznej utylizacji odpadów, rozważa też m.in. budowę cementowni.

W marcu br. PGE podpisała z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego list intencyjny dotyczący uruchomienia Centrum Rozwoju Kompetencji

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax indeks | pekao giełda | mercator kurs akcji | notowania orange | gpw comarch | gpw spółki | eurpln stooq |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Conotoxia

investObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here