Naga MarketsPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że mimo kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostaje stosunkowo optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 2,48%

  • 13 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w poniedziałek na wartości
  • 7 z 20 spółek z WIG20 traciło w poniedziałek na wartości

PGE liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 13 zyskiwało dziś na wartości a zaledwie 7 odnotowało spadki. Niekwestionowanymi liderem wzrostów okazały się dwie spółki z branży energetycznej: Tauron oraz PGE, których akcje zyskiwały odpowiednio 15,66 proc. i 19,65 proc.

Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania Santander Banku Polskiego, które osunęły się o 2,58 proc.

Źródło: Stooq

Akcje PGE znów po 8 zł

Spoglądając na notowania PGE zauważymy, że wskutek dzisiejszych wzrostów, cena akcji ponownie osiągnęła pułap 8 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana i rynek pokona techniczny opór w wysokości 8,20 zł, wówczas cena akcji PGE mogłaby wzrosnąć nawet do 9,88 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMercator Medical zyskał w poniedziałek na zamknięciu 72,19%!
Następny artykułAż 24 spółki z GPW podczas poniedziałkowej sesji odnotowały roczne rekordy notowań!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here