Naga MarketsPGE Energia Ciepła zwiększyła udział w PEC Zgierz do 100%PGE Energia Ciepła – spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) – została stuprocentowym udziałowcem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Zgierzu (PEC Zgierz), wykupując 49,02% udziałów od Gminy Miasta Zgierz, podała spółka.

PGE z kolejnym krokiem wypełniającym założenia Strategii Ciepłownictwa

PGE Energia Ciepła, posiadała dotychczas 50,98% udziałów Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Zgierzu, 18 grudnia br. w wyniku przeprowadzonej transakcji stała się 100-proc. udziałowcem PEC Zgierz, podano w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Dzisiejsza transakcja jest kolejnym krokiem wypełniającym założenia Strategii Ciepłownictwa. Jako lider Segmentu Ciepłownictwo, PGE Energia Ciepła planuje zwiększenie potencjału ciepłowniczego poprzez wzrost udziału w zarządzaniu sieciami ciepłowniczymi w lokalizacjach, w których ma swoje aktywa. Jestem przekonany, że podpisanie dzisiejszej umowy to początek pozytywnych zmian i wymiernych korzyści, zarówno dla miasta Zgierz, jak i naszej spółki” – powiedział p. o. prezesa PGE Energia Ciepła Przemysław Kołodziejak, cytowany w komunikacie.

Zwiększenie udziału ma pozwolić na inwestowanie w aktywa związane z projektem przejścia źródła wytwórczego w PGE Energia Ciepła w Zgierzu na paliwo gazowe, a tym samym na jego sprawną i kompleksową realizację.

“Transakcja […] przyczyni się do uruchomienia procesu inwestycyjnego, polegającego na rozwoju i modernizacji sieci ciepłowniczej, co przełoży się na dbałość o poprawność kalkulacji cen, a także równoważenie interesów odbiorców i dystrybutora oraz wytwórcy ciepła. Możliwa będzie również zmiana warunków umowy dzierżawy sieci, a co za tym idzie – lepsze dopasowanie mechanizmu cenowego do warunków rynkowych” – czytamy dalej.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25%, a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here