Naga MarketsPGE EC sprzedało włoskiej Cromodora Wheels działkę w Kielcach pod fabrykę felgPGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Kielcach z Grupy PGE podpisała umowę sprzedaży nieruchomości należącej do kieleckiej spółki. Nowym właścicielem jest włoska firma Cromodora Wheels, która na tym terenie wybuduje fabrykę felg, podało PGE.

Grupa PGE z nową umową sprzedaży nieruchomości

Grupa PGE jest aktywnym inwestorem w regionach, w których prowadzą swoją działalność. Dzisiaj wspieramy gospodarkę Kielc poprzez pomoc w pozyskaniu nowego inwestora, a co za tym idzie, nowych miejsc pracy dla kielczan” – powiedział prezes PGE Wojciech Dąbrowski, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Działka, która do tej pory należała do kieleckiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła, to ponad 10 hektarów częściowo zabudowanego gruntu, położonego w północnej części Kielc. Zgodnie z deklaracjami włoskich inwestorów, budowa fabryki ma się rozpocząć w 2021 roku, uruchomienie produkcji zaplanowane jest na 2022 rok. Zatrudnienie w zakładzie ma znaleźć 400 osób. Inwestycja pozwoli na rozwój lokalnej gospodarki i zapewni nowe miejsca pracy, podano także.

“W kieleckiej elektrociepłowni prowadzimy inwestycje związane z budową nowych kogeneracyjnych źródeł gazowych. Mam nadzieję, że na działce w sąsiedztwie naszej elektrociepłowni powstanie zakład, który w niedalekiej przyszłości stanie się naszym klientem” – powiedział  p.o. prezesa PGE Energia Ciepła Przemysław Kołodziejak.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here