Naga MarketsPGE coraz bliżej tegorocznych maksimów Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,97%. Akcje taniały o 0,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 10,08 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który w piątek zyskiwał około 0,01%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 10,22 zł. Od końca lipca spółka zyskuje około 20%.

W kanale wzrostowym

Spore odbicie w minionym tygodniu zanotowała PGE. Mocno wypadła jednak jedynie czwartkowa sesja. Układ techniczny wskazuje na szansę na kolejny atak na górną krawędź kanału spadkowego. Wydaje się, że sytuacja fundamentalna na rynku energii oraz dobre nastroje na giełdach, sprawiają że popyt powinien być faworyzowany. Wybicie z kanału byłoby w zasadzie równoznaczne z atakiem na tegoroczne maksima.pge 8.11.2021
Notowania PGE 8.11.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wsparcie z UE

Polska Grupa Energetyczna i Ørsted – partnerzy inwestycyjni realizujący budowę morskiej farmy wiatrowej Baltica – rozpoczęli proces indywidualnych negocjacji z Komisją Europejską, dotyczący ustalenia indywidualnej ceny w kontrakcie różnicowym dla obu etapów projektu – Baltica 2 i Baltica 3, podały spółki.

PGE i Ørsted spodziewają się decyzji Komisji Europejskiej w ciągu roku. Ustalenie indywidualnego poziomu wsparcia będzie ważnym elementem przybliżającym inwestorów do podjęcia finalnej decyzji inwestycyjnej. PGE i Ørsted złożyli komplet dokumentów wymaganych tzw. ustawą offshore. Zanim trafią one do Komisji Europejskiej, przejdą jeszcze weryfikację Urzędu Regulacji Energetyki (URE) i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), z których każdy ma prawo prosić o wyjaśnienia lub odpowiedź na dodatkowe pytania.Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here