Naga MarketsPGE ciągnie w dół WIG20, a Bogdanka mWIG40Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od silnej luki spadkowej na głównych indeksach giełdowych w Polsce. Całej sytuacji nie sprzyja otoczenie, kontrakty na amerykański S&P500 tracą 2,4% a niemiecki DAX zniżkuje o 1,8%. Aż 19 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 obecnie jest na minusie. Najmocniej tracą walory PGE oraz CCC.

  • WIG20 traci w poniedziałek po 2 godzinach handlu 2,2%. 
  • MWIG40 zniżkuje o 1,5%. 
  • S&P500 Futures spada o 2,4% 
  • Dax traci 1,8%. 

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

PGE liderem spadków w gronie komponentów WIG20

Podczas poniedziałkowej sesji, po 2 godzinach handlu, aż 19 z grona 20 komponentów głównego indeksu giełdowego na warszawskiej giełdzie WIG20 tracą. Najmocniej spadają akcje PGE (8,9%), CCC (6,39%), Taurona (4,38%), KGHM (4,14%) oraz Alior Banku (4,19%).

Najmocniej spadające walory z WIG20 w poniedziałek rano. Źródło: opracowanie własne

Na wykresie widać wyraźnie, że piątkowe, oraz dzisiejsze spadki doprowadziły do osiągnięcia poziomu z początku czerwca (1740 punktów). Obecnie indeks znajduje się 13 punktów podczas sesyjnego minimum. Popyt nieśmiało próbuje przejąć inicjatywę, co przejawia się odrabianiem części z pierwszych godzin poniedziałkowej sesji.

Notowania indeksu WIG20 z ostatniego miesiąca. Źródło: stooq.com

Zobacz również: BoomBit i CD Projekt spółkami na czerwiec? Sprawdź 9 typów dla GPW

Bogdanka liderem spadków w gronie komponentów mWIG40

W gronie zaplecza głównego indeksu GPW, mWIG40 najsłabiej radzą sobie walory Bogdanki (-5,78%). Mocno tracą też akcje Enei (-4,56%) oraz Assecosee (-3,72%).

Najmocniej spadające walory z mWIG40 w poniedziałek rano. Źródło: opracowanie własne

Na wykresie z ostatniego miesiąca widać, że korekta po ostatnich mocnych wzrostach nabiera tempa. Poziom 3450 punktów powinien być najbliższym wsparciem. W końcówce maja było on testowany dwukrotnie, a każda z prób zakończyła się niepowodzeniem. Na początku czerwca miało miejsce trzecie podejście, które tym razem skończyło się wyjściem górą i pokonaniem bariery 3600 punktów.

Notowania indeksu mWIG40 z ostatniego miesiąca. Źródło: stooq.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here