Naga MarketsPGE chce dysponować magazynami energii o mocy 800 MW do 2030 r.Polska Grupa Energetyczna (PGE) chce dysponować magazynami energii o mocy 800 MW do 2030 roku, poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.

“Do 2030 roku spółka chce dysponować magazynami energii o mocy 800 MW. Największy magazyn ma powstać w Żarnowcu. Jego moc powinna przekroczyć 200 MW. Projekt przeszedł już pierwszy etap kwalifikacji w Unii Europejskiej i jako jedno z sześciu priorytetowych rozwiązań może uzyskać dofinansowanie” – powiedział Dąbrowski podczas uroczystości otwarcia magazynu energii na górze Żar.Jak powiedział dziennikarzom, prezes PGE Energia Odnawialna Marcin Karlikowski spółka dysponuje ok. 700 MW zainstalowanymi w wietrze oraz 4,6 MWp.

“Obecnie skupiamy się na dużych projektach fotowoltaicznych tak, aby do 2030 roku dysponować mocą 3 GW zainstalowanych w panelach” – powiedział Karlikowski.

Na górze Żar, w województwie śląskim, zbudowana została farma fotowoltaiczna o mocy 0,6 MWp zaś obok uruchomiono magazyn energii o mocy 500 kW i pojemności użytkowej 750 kWh.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin notowania | cena bitcoina | mwig40 notowania | forex broker | bitcoin wykres roczny | notowania comarch | polski zloty |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here