Naga MarketsPGE: Capex w 2022 roku może być mniej więcej porównywalny r/rWarszawa, 18.11.2021 (ISBnews) – Polska Grupa Energetyczna (PGE) zakłada, że zrealizuje w 2022 r. mniej więcej porównywalnej wielkości nakłady inwestycyjne, jak w 2021 r., poinformował prezes Wojciech Dąbrowski. Priorytetowymi obszarami będą bloki energetyczne na gaz ziemny oraz obszar dystrybucji.

“Jeśli chodzi o inwestycje, będziemy się koncentrowali przede wszystkim na przechodzeniu ciepłownictwa z węgla na gaz. Realizujemy przygotowania do budowy gazowej elektrowni w Rybniku” – powiedział Dąbrowski dziennikarzom.Kolejne kluczowe projekty to nowe bloki w Czechnicy i Elektrowni Dolna Odra.

“I, oczywiście, duże nakłady na dystrybucję, bo sprawna dystrybucja jest gwarantem dostarczenia klientowi energii” – dodał prezes.

“Jeszcze analizujemy kwoty, ale będą one mniej więcej porównywalne [r/r]” – wskazał także Dąbrowski.

Na 2021 r. PGE zaplanowała 5-5,5 mld zł nakładów inwestycyjnych.

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc news | develia kurs | akcje cdprojekt | kurs forinta sprzedaż | kurs złotówki | develia akcje | kurs lewa złoty |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here