Naga MarketspgeKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,05%. Akcje drożały o 0,16 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 7,97 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, nieco wyższych niż w ostatnich dniach. Była to dobra sesja na tle indeksu WIG20, który tracił we wtorek około 0,52%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 7,86 zł. W sumie, trwająca od końca sierpnia zwyżka, w szczytowym momencie oznaczało około 33% wzrostu ceny, jednak od listopada kurs spadł już o 25%.


Akcje PGE w kierunku minimów z 2019 roku

Notowania spółki od połowy listopada cały czas spadają, mimo że można zauważyć spadek dynamiki tego ruchu. Pozytywnie na kurs powinna także wpływać odnotowana obniżka na wykresach kontraktów CO2 na przełomie roku, a także zatwierdzone podwyżki opłat za energię elektryczną. W mediach pojawiały się także ciekawe informacje odnośnie zakupów akcji spółek energetycznych przez parlamentarzystów rządzącej partii. Biorąc to wszystko pod uwagę i mając na uwadze dużą przecenę trwającą od wielu lat – być może pojawia się szansa na choćby większą korektę. Na razie jednak, spoglądając na wykres, wydaje się, że cena powinna powoli zmierzać w okolice zeszłorocznych minimów. Tam mogłaby pojawić się szansa na zainicjowanie obicia.

pge 15.01.2020
Notowania PGE 15.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PGE z kredytem od EBI na budowę farm wiatrowych

W ostatnich dniach spółka poinformowała o zawarciu z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym umowy kredytowej na kwotę do 272,5 mln zł. Celem umowy kredytowej ma być budowa nowych lądowych farm wiatrowych zlokalizowanych na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Inwestycja obejmuje trzy farmy wiatrowe: Starza, Rybice i Karnice II (tworzących wspólnie projekt Klaster) o łącznej moc zainstalowanej do 97 MW. Naszą ambicją jest osiągnięcie 25% udziału w krajowej produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł w 2030 roku – podało PGE w komunikacie. Budowa farm rozpoczęła się w lutym 2019 roku, a komercyjna działalność farm powinna rozpocząć się przed zakończeniem I półrocza 2020 roku. Realizacja inwestycji pozwoli zwiększyć łączną moc zainstalowaną farm wiatrowych PGE o 18% do blisko 650 MW i umocni Grupę PGE na pozycji krajowego lidera produkcji energii z OZE.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here