Naga MarketsPGE blisko lokalnego wsparcia. Temat odbicia nie jest kontynuowany Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,01%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 7,10 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał wczoraj około 1,30%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 7,00 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 240% wzrost notowań.

  • Spółka inwestuje w OZE
  • Na wykresie kurs w niewielkiej konsolidacji 

Brak kontynuacji odbicia

Notowania spółki utknęły od pewnego czasu w dość szerokiej konsolidacji. Na początku lipca pojawiła się nawet reakcja popytowa przy lokalnym wsparciu, jednak po kilku lepszych dniach nie nastała kontynuacja odbicia. Nadal też cena nie spadła poniżej dołka rozpoczynającego to odbicie, więc nie mamy ani kontynuacji tematu ani też jego zanegowania. Wykres w bliższym ujęciu wygląda dość słabo i bliskość wsparcia może oznaczać, że popyt będzie zmuszony niebawem do jego obrony.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 16.07.2020
Notowania PGE 16.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Badania nad kolejną farmą fotowoltaiczną

PGE Energia Odnawialna – spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej – prowadzi badania środowiskowe związane z budową farmy fotowoltaicznej o mocy 77 MW, która ma powstać w gminie Grębów w województwie podkarpackim do końca 2022 r., podała spółka. Procedura środowiskowa ma zakończyć się do połowy 2021 r.

Inwestycja uzyskała już warunki techniczne przyłączenia, a trwająca obecnie procedura środowiskowa zakończy się do połowy przyszłego roku. W kolejnym kroku rozpoczną się prace nad projektem budowlanym. Farma fotowoltaiczna o mocy 77 MW i rocznej produkcji na poziomie ponad 77 tys. MWh będzie mogła zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną ok. 30 tys. gospodarstw domowych, podano także.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here