Naga MarketsPGE bez reakcji przy 6,20 zł. Kolejne wsparcie przy 5,50 zł Kurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,27%. Akcje drożały o 0,13zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,26 zł. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach w porównaniu do ostatnich dni. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał wczoraj około 2,10%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 6,12 zł. Od końca października spółka zyskał około 55%.

Korekta ulega pogłębieniu

Notowania spółki mają za sobą niespełna 15% korektę dokonaną przez ostatnie 7 sesji. Mimo podobieństwo do poprzedniej, także dość płytkiej korekty, cena nie zareagowała na pierwszy wsparciu jaki są wcześniejsze wierzchołki. Wydaje się więc, ze okres końca roku może upłynąć pod znakiem nieco większej korekty. Teraz celem dla podaży mogą być okolice grudniowych minimów przy 5,50 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pge 23.12.2020
Notowania PGE 23.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Groźba strajku

Polska Grupa Energetyczna uznaje zgłoszone żądania związków zawodowych, w tym 500 zł podwyżki dla każdego pracownika i zatrudnienie jeszcze w 2020 roku dodatkowych 700 pracowników, za nierealne i niebiorące pod uwagę obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej Polski, związanej z pandemią oraz kondycji finansowej grupy kapitałowej PGE, podała spółka.

“Spełnienie tych żądań to koszt ponad 450 mln zł rocznie. W innym wypadku związki zawodowe PGE grożą nielegalnym strajkiem. Związki zawodowe PGE żądają podwyżki na poziomie 6,8% dla każdego pracownika Grupy PGE. Biorąc pod uwagę, że średnia płaca w Grupie PGE wynosi 8 tys. zł, daje to średnio na miesiąc 500 zł. Ponadto związki żądają, aby Grupa PGE jeszcze do końca 2020 roku zatrudniła 700 nowych pracowników, powołując się przy tym na zapisy porozumienia o utrzymaniu poziomu etatów sprzed czterech lat” – czytamy w specjalnym oświadczeniu PGE.

Kolejny postulat związkowców to konieczność uzyskiwania przez zarząd PGE każdorazowo zgody na decyzję dotyczącą zmian organizacyjnych lub własnościowych. W ocenie PGE, oznacza to całkowity paraliż decyzyjny w Grupie PGE, który uniemożliwi przeprowadzenie transformacji energetycznej i wykorzystanie przyznanych Polsce środków unijnych na ten cel, podkreślono. “PGE uznaje zgłoszone żądania związków zawodowych za nierealne i niebiorące pod uwagę obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej Polski, związanej z pandemią oraz kondycji finansowej grupy kapitałowej PGE.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here