Naga MarketspgeKurs akcji spółki PGE, największej energetycznej firmy w Polsce, rósł podczas sesji z przed świątecznego poniedziałku o około 0,20%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 8,09. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, nieco niższych niż w ostatnich dniach. Była to przeciętna sesja na tle indeksu WIG20, który zyskiwał podczas ostatniej sesji przed świętami około 0,68%. Ostatecznie sesja zamknęła się na 7,97 zł. W sumie, trwająca od końca sierpnia zwyżka, w szczytowym momencie oznaczało około 33% wzrostu ceny.


Akcje PGE blisko rocznych minimów

W ostatnim okresie notowania spółki wyglądają coraz słabiej i po wybiciu dołem linii hossy z poprzednich miesięcy, kurs raczej nie ma wigoru aby powalczyć o powrót do lepszej formy. Kurs spółki zaliczył kolejny słabszy tydzień z rzędu. Od połowy listopada spółka straciła ponad 15%. Na wykresie dziennym widać, że spadki rozpoczęły się od odbicia od kluczowego oporu okolic 9,80-10 zł. Zejście poniżej linii trendu oznacza tak naprawdę zanegowanie układu wzrostowego z jakim mieliśmy do czynienia od końca sierpnia. Po tym wydarzeniu, pojawiają się jedynie chwilowe, jedno czy dwudniowe korekty. Wszystko wskazuje zatem na podążanie ceny w kierunku ostatnich minimów. Warto mieć także na uwadze, że po dużej korekcie z drugiej połowy roku, notowania certyfikatów CO2 znacząco zaczęły rosnąć. Może mieć to negatywny wpływ na notowania sektora energetycznego, w tym także PGE.

pge 27.12.2019
Notowania PGE 27.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Powstaną elektrownie wiatrowe na Bałtyku

Podczas ostatnich sesji przed Świętami, spółka przekazała informacje o tym, że podpisała z firmą Ørsted wstępne porozumienie opisujące ramy współpracy przy transakcji nabycia przez duński koncern 50% udziałów w dwóch projektach budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku o łącznej mocy do 2,5 GW. Porozumienie, będzie podstawą dalszych negocjacji pomiędzy firmami, które mają doprowadzić do uzgodnienia szczegółowej dokumentacji obejmującej m.in.: zakres współpracy przy realizacji farm wiatrowych Baltica 3 i Baltica 2, ramy transakcji sprzedaży 50% udziałów w dwóch spółkach: Elektrowni Wiatrowej Baltica-3 oraz Elektrowni Wiatrowej Baltica-2. Program budowy farm wiatrowych na Bałtyku zakłada budowę w sumie trzech elektrowni o mocach 1045 MW, 1498 MW oraz 900 MW. Wszystkie trzy spółki – EWB 1, EWB 2, EWB 3 – posiadają pozwolenia lokalizacyjne umożliwiające budowę morskich farm na wyznaczonych obszarach Morza Bałtyckiego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here