Naga MarketsPolski Fundusz Rozwoju (PFR) przyznał Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) wsparcie finansowe w ramach programu rządowego “Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm”, podała spółka. Wsparcie zostanie udzielone w formie pożyczki płynnościowej w kwocie 1 mld zł.

PFR przyznał JSW wsparcie finansowe w ramach programu rządowego “Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm”

“Uruchomienie pożyczki nastąpi po podpisaniu umowy i spełnieniu przez JSW warunków zawieszających obejmujących w szczególności podpisanie umowy międzywierzycielskiej pomiędzy m.in. spółką, PFR oraz wierzycielami finansowym spółki” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Podpisanie umowy powinno nastąpić niezwłocznie po uzgodnieniu jej treści.

“Wypłata pożyczki zgodnie z aktualnymi warunkami regulaminu wsparcia w ramach tarczy finansowej ma nastąpić nie później niż do końca 2020 roku” – czytamy dalej.

Ostateczny okres na spłatę zobowiązań wynikających z tytułu udzielonej pożyczki przypada 30 września 2024 r.

Zgodnie z obecnym projektem umowy pożyczki, do ważniejszych jej postanowień należą:

(i) nierekomendowanie przez zarząd JSW w okresie trwania wsparcia uchwalenia przez walne zgromadzenie dywidendy, zaliczki na poczet dywidend lub wypłaty jakiegokolwiek innego wynagrodzenia, w tym wynagrodzenia z tytułu umorzenia akcji lub innej kwoty od lub w odniesieniu do swego kapitału zakładowego,

(ii) brak możliwości, bez uprzedniej zgody PFR, podejmowania działań skutkujących: zmianą formy prawnej, podziałem lub fuzją, połączeniem, konsolidacją lub restrukturyzacją.

“Jednocześnie zarząd informuje, iż decyzja PFR w zakresie wsparcia w postaci pożyczki preferencyjnej nie została jeszcze podjęta” – czytamy dalej.

W połowie lipca JSW podała, że wystąpiła z wnioskiem o pozyskanie finansowania w ramach tarczy antykryzysowej w maksymalnej kwocie 1,75 mld zł. W sierpniu zarząd informował, że liczy na otrzymanie tych środków jesienią.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla Koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent Koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here