Naga MarketsJeszcze niedawno spekulowano nad tym, która z firm jako pierwsza podejmie się innej formy terapii COVID-19, aniżeli szczepiennego rozwiązania. W tym momencie na starcie wyścigu wyłania się dotychczasowy lider walki z wirusem, Pfizer, który stawia na powtórzenie sukcesu szczepionki COVID-19 za pomocą eksperymentalnego leczenia doustnego. Na ten sposób terapii spółka stawia 1 miliard dolarów.

  • Pfizer ustawia się w kolejce do wyścigu o nowe źródła dochodu
  • Mają nim być przede wszystkim doustne sposoby terapii COVID-19
  • Na to spółka stawia okrągły miliard dolarów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Pfizer zatwierdza 1 miliard dolarów na nowy sposób terapii COVID-19

Wiadomości na temat różnych rodzajów terapii zaczęły pojawiać się w raz z tym, kiedy pojawiały się pierwsze obawy co do szczepień wobec wirusa COVID-19. Co prawda brak czasu sprawiał, że była to jedyna rozsądna forma terapii, jednak w tym momencie już spółka-lider zmagania z wirusem, Pfizer staje na wysokości zadania starając się opatentować doustne sposoby terapii.W tym celu też Pfizer zatwierdza 1 miliard dolarów na doustną terapię COVID-19. Firma rzuca wręcz zobowiązanie 1 miliarda dolarów do opracowania doustnego leczenia tzw.  inhibitora proteazy – który dałby światu łatwy w użyciu, ukierunkowane leczenie. Firma twierdzi, że do końca roku powinny być już tego pierwsze wyniki.

wykres Kurs akcji Pfizer H4 29.07.2021
Kurs akcji Pfizer H4 29.07.2021

Na ten moment rynek leczenia COVID-19 obejmuje przeciwciała monoklonalne i niektóre leki o zmienionym przeznaczeniu, w tym leki generyczne i Veklury firmy Gilead Sciences – wszystkie one wymagają pobytu w szpitalu lub klinice, aby otrzymać leczenie. Pfizter ma zamiar to zmienić i uprościć ścieżkę leczenia.

Dyrektor naukowy spółki Mikael Dolsten stwierdził, że że badania fazy 2/3 rozpoczęły się w już lipcu, a firma Pfizer przewiduje złożenie wniosku o pozwolenie na zastosowanie sposobu w nagłych wypadkach już w czwartym kwartale. Byłoby to ogromnie szybkie tempo, które mogłoby zminimalizować skutki pandemii, zapobieganie objawom COVID-19 i zminimalizowanie ryzyka hospitalizacji.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here