Naga MarketsPfizer: Szczepienia przypominające muszą przyjąć się w społeczeństwieW minionych tygodniach w mediach bardzo często poruszany był temat tzw. szczepień uzupełniających bądź też przypominających (z ang. booster) w związku z pandemią Covid-19. W tym momencie dyrektor generalny firmy Pfizer, Albert Bourla twierdzi, że szczepienia te są niezbędne i sam przyjął niedawno dodatkową dawkę. Firma potwierdziła także złożenie do Europejskiej Agencji Leków (EMA) danych potwierdzających możliwość szczepienia dzieci w wieku od pięciu do dwunastu lat szczepionką Comirnaty.

  • Firma Pfizer zgłosiła się do Europejskiej Agencji Leków o szczepienie dzieci
  • Dyrektor firmy powiedział również, że szczepienia przypominające są niezbędne
  • Dyrektor firmy spodziewa się, że federalne organy regulacyjne sprawią, że zastrzyki przypominające będą szerzej dostępne w Stanach Zjednoczonych. 
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Pfizer walczy o rekomendację szczepień przypominających w USA

Dyrektor generalny firmy Pfizer, Albert Bourla mocnymi słowami podkreśla chęć wprowadzenia szerszego szczepień przypominających w USA. Podczas ostatniej wypowiedzi, dyrektor firmy powiedział, że sam został zaszczepiony dodatkową dawką i oczekuje, że federalne organy regulacyjne sprawią, że zastrzyki przypominające będą szerzej dostępne w Stanach Zjednoczonych.Dodatkowo jeszcze, Albert Bourla twierdzi, że amerykańscy i europejscy regulatorzy “zaczną przesuwać zalecenia dotyczące szczepień ochronnych na wcześniejszy wiek.” Dyrektor firmy poczynił uwagi na konferencji HTLH odbywającej się w tym tygodniu w Bostonie. Powiedział, że dostał swój zastrzyk wzmacniający zgodnie z wytycznymi USA przed podróżą do Europy w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

wykres Kurs akcji Pfizer D1 19.10.2021
Kurs akcji Pfizer D1 19.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Dodatkowo jeszcze Pfizer ogłosił w czwartek, że “oficjalnie złożył” wniosek do amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) o zezwolenie na zastosowanie w trybie awaryjnym (EUA) swojej szczepionki COVID-19, opracowanej we współpracy z firmą BioNTech, dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Wraz z tym pojawił się również wniosek o złożenie w Europejskiej Agencji Leków (EMA) danych potwierdzających możliwość szczepienia dzieci w wieku od pięciu do dwunastu lat szczepionką Comirnaty.

Dane pochodzą z badania fazy 2/3, w którym uczestniczyły dzieci w wieku od sześciu miesięcy do poniżej dwunastu lat, i które wykazały silną odpowiedź immunologiczną, a także dane wykazywały, że szczepionka była “dobrze tolerowana w młodszej grupie wiekowej“. “W obliczu utrzymującego się wysokiego poziomu nowych przypadków zachorowań wśród dzieci w USA i Europie, złożenie wniosku jest ważnym krokiem w naszych bieżących wysiłkach przeciwko COVID-19” – oświadczył Pfizer.

Nadal firma boryka się jednak z brakiem jednoznacznej reakcji ze strony Food and Drug Administration oraz Centers for Disease Control and Prevention (agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej), które nie chcą oficjalnie rekomendować szczepień dodatkowych. Zamiast tego, amerykańskie organy regulacyjne we wrześniu zezwoliły na podanie trzeciego zastrzyku szczepionki firmy Pfizer-BioNTech tylko osobom powyżej 65 roku życia oraz tym, które są w grupie wysokiego ryzyka ciężkiej choroby z powodu pewnych schorzeń lub w inny sposób są narażone na większe ryzyko z powodu charakteru ich pracy.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here