Naga MarketsFDA przeciw szczepieniom dodatkowym. Pfizaer oraz BioNTech spadająW poniedziałek na rynek trafiło badanie urzędników z Food and Drug Administration (Agencja Żywności i Leków – FDA), z którego wynika, iż naukowcy opowiadają się przeciwko szczepionkom przypominającym (tzw. boosterom) przeciwko Covid-19. Badacze twierdzą, że większość ludzi nie potrzebuje dodatkowego szczepienia, ponieważ obecne szczepionki Covid-19 działają bardzo dobrze. Na wieść o tym akcje gigantów farmaceutycznych produkujących szczepionki notowały wyraźniejsze spadki.

  • Na rynek wpływa raport wydany przez Agencję Żywności i Leków z USA
  • Według niej naukowcy są przeciwko dodatkowym szczepionkom 
  • Akcje gigantów takich jak Pfizer, Moderna oraz BioNTech spadają
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Pfizer, Moderna i BioNTech spadają pod wpływem raportu FDA

Poniedziałkowa sesja nie sprzyjała gigantom farmaceutycznym, produkującym szczepionki. Grupa międzynarodowych ekspertów – w tym, w szczególności dwóch urzędników ustępujących regulatorów ds. szczepionek z Food and Drug Administration – w nowym opracowaniu argumentuje przeciwko oferowaniu szczepionek Covid-19 dla ogółu populacji.Artykuł, opublikowany w poniedziałek w czasopiśmie medycznym Lancet, opiera się na przeglądzie dostępnych danych na temat trwałości ochrony szczepionkowej. To, że jego współautorami są Marion Gruber i Phil Krause, dwaj weterani FDA, którzy prowadzili agencyjny przegląd wniosków o szczepionkę Covid-19, stanowi mocny cios w stronę dodatkowych szczepień.

wykres Kurs akcji PFE D1 14.09.2021
Kurs akcji PFE D1 14.09.2021

Twierdzą oni, że dotychczasowe szczepionki Covid-19 działają tak dobrze, że większość ludzi nie potrzebuje jeszcze dawki przypominającej, jak stwierdził zespół naukowców z całego świata w przeglądzie danych. Ten dokument z pewnością przyczyni się do debaty na temat tego, czy Biały Dom wyprzedził swoje agencje naukowe w nakreśleniu planów ogólnych wspomagaczy (dodatkowych szczepień), które administracja Bidena zasygnalizowała, że zacznie wprowadzać w życie w najbliższy poniedziałek.

Eksperci są zgodni co do tego, że osoby z osłabionym układem odpornościowym powinny otrzymywać trzecie dawki szczepionek mRNA firm Pfizer-BioNTech i Moderna, które zostały dopuszczone do obrotu w dwóch dawkach. Niektórzy eksperci twierdzą, że seniorzy, u których reakcja immunologiczna na szczepionki jest słabsza, również powinni być uprawnieni do otrzymania dawki przypominającej.

Na te dane akcje producentów szczepionek spadły, co było widać szczególnie po spółkach BioNTech SE (akcje spadły aż o 7,7%) oraz Pfizer Inc., którego to akcje spadły aż o 2,5%. Moderna Inc. w międzyczasie straciła aż 7,7% a AstraZeneca Plc. spadła aż o 1,2%. W przypadku ogółu populacji eksperci są podzieleni w kwestii tego, czy szczepionki przypominające są konieczne dlatego dalsze debaty na ich temat mogą nadal zwoływać czarne chmury nad akcjami gigantów.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here