Naga Marketsethereum-wydobycie
Philip Hughes (po lewej) i Josh Riddett (po prawej). Źródło: bbc.com

Po tym, gdy Salwador zaczął rozważać wykorzystanie energii geotermalnej pochodzącej z wulkanów do kopania bitcoinów (BTC), myśleliśmy, że nic nas już nie zaskoczy. Okazuje się jednak, iż pomysłowość ludzka nie zna granic! Pewien rolnik z Walii stwierdził, że do wydobycia drugiej co do wielkości kryptowaluty użyje biogazu – produktu pochodzącym z beztlenowego rozkładu materii organicznej – w tym przypadku krowich odchodów. 

Ethereum: nietypowy pomysł na jego wydobycie 

Pewien brytyjski gospodarz stwierdził, że może być nie tylko rolnikiem, ale i górnikiem kryptowalutowym – donosi BBC News. Philip Hughes nie porzucił rodzinnej tradycji hodowli bydła z pokolenia na pokolenie. Postanowił jednak, iż wprowadzi na swoją farmę trochę więcej innowacji! Na terenie gospodarstwa położonego w Berwyn – malowniczej osadzie na północno-wschodniej Walii z krowich odchodów pozyskuje on energię odnawialną! Ta zaś zasila jego koparki kryptowalutowe wydobywające drugą najpopularniejszą wirtualną walutę po bitcoinie – ether! 

W proces ten zaangażowana jest ogromna komora w której dochodzi do fermentacji beztlenowej. Wskutek rozpadu materii organicznej w takim środowisku powstaje biogaz. Ten z kolei zasila sześciocylindrowy silnik napędzający prądnicę – urządzenie przekształcające energię mechaniczną w elektryczną!

Czy to się opłaca?

Jak przyznaje rolnik, na kopanie ethera przeznacza około 1/3 wytworzonej energii. Większa część wykorzystywana jest na zasilanie farmy oraz parkingu dla przyczep kempingowych. Philip Hughes podkreśla, że dochód był dobry, jednak dodaje przy tym, iż wiele zależy od ceny tego krypto aktywa. 

Obecnie kurs ETH znajduje się w okolicach 2 570 USD. Od ATH odnotowanego w maju br. kryptowalutę tę dzieli ponad 40%. Najwyższy szczyt na jej wykresie to 4 362,35 USD za monetę – według uśrednionych danych z CMC.

Rolnik ten czerpie zyski również z dzierżawienia nadwyżek swojej energii odnawialnej stronom trzecim.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro powyżej 4,51 zł! Funt podrożał o 11 gr. a Dolar o 9 gr.
Następny artykułBlok po 22 – 14 czerwca 2021: EUR/USD, Złoto
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here