Naga MarketsPewDiePie na konferencji PAX 2015
PewDiePie na konferencji PAX 2015

PewDiePie, jeden z najpopularniejszych na świecie YouTuberów dołączył do platformy streamingowej DLive bazującej na blockchainie.

29-latek ze Szwecji tworzący kontent na Youtube naprawdę nazywa się Felix Kjellberg. Jak się okazuje, właśnie podpisał on umowę na transmitowanie treści z platformą DLive.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jego kanał na YouTube ma ponad 93,7 miliona subskrybentów. Ostatnio dodany film w ciągu niecałej doby zyskał ponad 4,3 mln wyświetleń.

PewDiePie w DLive

DLive to zdecentralizowana społeczność bazująca na blockchainie Lino. Od 14 kwietnia będziemy co tydzień będziemy mogli zobaczyć treści przesyłane przez PewDiePie.

Ponadto, szwedzki YouTuber na swoim oficjalnym kanale DLive wspomniał, że będzie wspierał twórców treści na platformie, przekazując do 50 tysięcy dolarów maksymalnie 100 twórcom.

Zobacz również: Przeglądarka Firefox zablokuje kopanie kryptowalut na twoim komputerze

DLive wynagradza zarówno twórców treści, jak i widzów za pomocą swojego natywnego tokena „Lino points”. Podczas gdy niektóre platformy pobierają do 50 procent dochodów twórców, zmniejszając „opłacalność oraz środki utrzymania” społeczności, DLive nie pobiera procentu zarobków oraz prowizji dla twórców treści, podała platforma.

Współzałożyciel Lino Network, Wilson Wei skomentował:
„DLive to miejsce, w którym zamiast konkurować ze sobą, twórcy mogą się wzajemnie wspierać. Bez cięć platformy zachęcamy wszystkich do tworzenia treści o najwyższej jakości dla widzów.”

20 milionów dolarów dla Lino

Lino w lutym 2018 roku zebrało 20 milionów dolarów na zbudowanie „YouTube’a bazującego na blockchain” przez prywatną sprzedaż tokenów prowadzoną przez  ZhenFund.

Wei twierdził wówczas, że spodziewa się, iż twórcy treści będą zarabiać trzy, a nawet pięć razy więcej niż na YouTube czy konkurencyjnej platformie Twitch.

PewDiePie w swoim oświadczeniu powiedział:
„Jestem podekscytowany możliwością rozpoczęcia regularnych transmisji na żywo! DLive jest dla mnie świetny, ponieważ jestem traktowany jak prawdziwy partner, podobnie jak pozostali ‘streamerzy’ na unikalnej platformie DLive.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here