Naga MarketsPoniedziałkowe otwarcie warszawskiej GPW przynosi na akcjach Petrolinvestu osunięcie o ponad 70% i spadek kursu poniżej pułapu 2 złotych. Wszystko w związku z zeszłotygodniową decyzją Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o wykluczeniu spółki z obrotu, o czym informowaliśmy tutaj.


Władze spółki nie zgadzają się z komisją nadzoru

KNF w miniony piątek informowała, że utrzymuje w mocy decyzję w sprawie nałożenia 800 tysięcy złotych kary pieniężnej oraz bezterminowego wykluczenia akcji spółki z obrotu na warszawskim parkiecie. Petrolinvest otrzymał również komunikat od GPW informujący o usunięciu z dniem 29 maja przedsiębiorstwa ze składu indeksów sWIG80, WIG, WIG-Poland oraz WIG-paliwa.

Te artykuły również Cię zainteresują
W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie Petrolinvest, czytamy: Zarząd Spółki nie zgadza się ze stanowiskiem KNF, utrzymującym w mocy decyzję KNF z dnia 19 lipca 2016 roku. Zarząd analizuje obecnie możliwości zaskarżania decyzji KNF.

Akcje spółki traciły jeszcze tuż przed piątkowym zamknięciem rynku, spadając poniżej 7 złotych. Poniedziałkowe otwarcie prezentuje ogromną lukę spadkową o wartości prawie 4 złotych i dalszą, dynamiczną deprecjację kursu notowań, które zbliżają się do historycznych minimów rozrysowanych w 2015 roku.

Źródło: stooq.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here