Naga MarketsPetrolinvest ponownie zaskakuje – po głośnym wykluczeniu akcji spółki z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych, akcjonariusze OIL podjęli decyzję o przenosinach na NewConnect. Zazwyczaj media informują o spółkach przeprowadzających całkowicie odwrotny krok. 


O kłopotach Petrolinvestu informowaliśmy jeszcze w maju. Wówczas światło dzienne ujrzało oświadczenie KNF w którym czytamy:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Komisja w dniu 26 maja 2017 r. jednogłośnie utrzymała w mocy decyzję KNF z dnia 19 lipca 2016 r., nakładającą na spółkę Petrolinvest S.A. karę pieniężną w wysokości 800 tysięcy złotych oraz karę bezterminowego wykluczenia akcji spółki Petrolinvest S.A. z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.”

Wykluczenie akcji spółki miało finalnie nastąpić po trzydziestu dniach od publikacji powyższego komunikatu. Przez ten czas zarząd Petrolinvestu miał podjąć decyzję co dalej robić.

Przeczytaj również: Petrolinvest traci ponad 70%, chce zaskarżyć decyzję KNF

Z dużego na mały parkiet

Główny parkiet GPW postrzegany jest przez zarządzających spółkami jako najbardziej prestiżowe i najbardziej płynne miejsce pozyskania kapitału. NewConnect stanowi zazwyczaj inkubator dla tych przedsiębiorstw, które myślą o wprowadzeniu swoich akcji na duży rynek.

Z tego właśnie powodu decyzja akcjonariuszy Petrolinvest o przenosinach z głównego parkietu na NewConnect budzi tyle emocji. Zarząd spółki usilnie szuka sposobu by obrót jej akcjami nadal był możliwy. Pojawienie się OIL na alternatywnym rynku obrotu może paradoksalnie być dobrym pomysłem. Dotychczasowi akcjonariusze spółki, którzy jeszcze nie pozbyli się akcji będą mogli zrobić to już na NewConnect, tymczasem jej zarząd nie będzie musiał przykładać tak dużej uwagi do obowiązków informacyjnych jakie nałożone są na podmioty notowane na GPW. Warto zaznaczyć, że powodem decyzji KNF było właśnie wielokrotne naruszanie przepisów o obowiązku informacji akcjonariuszy przez zarząd Petrolinvest.

Treść uchwały ZWZ Petrolinvest S.A. można przeczytać w tym miejscu

Jak reaguje rynek?

Rynek najwyraźniej nie przyjął informacji płynących ze spółki w sposób nadzwyczaj pozytywny. Widoczne są delikatne wzrosty OIL, lecz wtorkowa luka spadkowa powoduje, że obecnie akcje Petrolinvest tracą 0,75%:

źródło: www.stooq.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here