Naga MarketspetroWenezuelczycy, w tym pracownicy sektora publicznego, emeryci i wojskowi, otrzymają upominek od władz. A będą nim… tokeny Petro. Wszystko w ramach Świąt Bożego Narodzenia. Warunek? Wystarczy tylko zarejestrować się na państwowej platformie płatności kryptograficznych.

Według lokalnego portalu El Universal prezydent Wenezueli, Nicolas Maduro, ogłosił w piątek, że wymienione grupy otrzymają w ramach akcji airdropa 0,5 petro (podobno warte 30 USD). Ma być to świąteczny bonus.

… i Petro dla wszystkich!

Aby się zakwalifikować do programu rozdawania Petro, obywatele muszą najpierw zarejestrować się na platformie PetroApp. To oficjalny rządowy portfel na kryptowaluty, który został uruchomiony w maju. To też jedyna aplikacja, która w ogóle obsługuje wenezuelski token. PetroApp zostało ogólnie zaprojektowane w celu umożliwienia użytkownikom zakupu towarów i usług z pozycji ich telefonów, a także wykonywania standardowych przelewów za pomocą Petro.

PetroApp może być również używane jako swoista platforma do wymiany innych kryptowalut. W praktyce oznacza to, że ​​użytkownicy mogą korzystać z aplikacji, aby zamienić swoje jednostki Petro na bitcoiny czy litecoiny.

Maduro powiedział ponoć, że airdrop będzie kolejną okazją, aby zachęcić Wenezuelczyków do przejścia na Petro, które jest dostępne publicznie od października 2018 r. Biorąc pod uwagę, że krajowa płaca minimalna wynosi mniej niż 10 USD miesięcznie, uprawnieni obywatele są silnie zachęcani do zarejestrowania się na platformie.

W tym samym oświadczeniu prezydent powiedział również, że ponad 500 000 Petro zostanie wypłaconych z publicznych zasobów w celu wsparcia władz miejskich i lokalnych w całym kraju.

Adopcja przyśpieszy?

Nowy pomysł gabinetu Maduro ma na celu zachęcenie obywateli kraju do korzystania z cyfrowe waluty Wenezueli. Już latem rząd poprosił Bank Wenezueli (BoV), jeden z największych banków w kraju, o udostępnienie tokenów swoim klientom. Władze starają się także wypłacać emerytury w Petro.

Mimo tego silnego wsparcia rządu projekt należy uznać za porażkę. Maduro nie udało się dotąd doprowadzić do masowej adopcji tokenu. Obywatele nie ufają już władzom na tyle, że nie chcą korzystać z oferowanej im cyfrowej waluty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here