TMS


Pomimo wszystkich wątpliwości i kontrowersji związanych z projektem El Petro, wenezuelska kryptowaluta otrzymała niedawno nagrodę Satoshi Nakamoto od Rosyjskiego Stowarzyszenia Blockchain i Kryptowalut (RABAC) za “wyjątkowy wkład w rozwój przemysłu blockchain”.


Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Rosji. Uczestniczył w niej ambasador Wenezueli, Carlos Rafael Faria Tortosa. Nagroda wzmacnia podejrzenia co do zaangażowania rosyjskich urzędników w wenezuelski projekt. Według wenezuelskiej telewizji TeleSUR, wiceminister przemysłu i handlu Federacji Rosyjskiej, Oleg Nikolaevich Ryazantsev był w kwietniu w Wenezueli, aby omówić współpracę z krajami Ameryki Łacińskiej w kilku obszarach, w tym przyjęcia Petro jako formy płatności między narodami. Propozycję tę przedstawił Wilmar Castro, wiceprezydent ds. Wenezuelskiego obszaru gospodarczego.

Przypomnijmy jednak, że jeszcze pod koniec marca br. Rząd rosyjski zaprzeczył swemu zaangażowaniu w kryptowaluty wenezuelskie “El Petro”. Według rosyjskiej publikacji TASS, Artem Kozhin, zastępca dyrektora Departamentu Informacji i Prasy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji, odrzucił raport Time Magazine jakoby Rosja miała angażować się w wenezuelski projekt.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Okazuje się więc, że wokół Petro wciąz pozostaje dość sporo znaków zapytania a sam projekt zdaje się nie być do końca transparentny. Warto również przypomnieć, że już w styczniu Kongres wenezuelski ogłosił, że kryptowaluta Petro jest niezgodna z prawem i niekonstytucyjna. Ponadto Zgromadzenie Narodowe tego kraju również ostatnio potępiło Petro twierdząc, że jest to oszustwo i zagrożenie dla potencjalnych inwestorów.

Innym przeciwnikiem tego projektu jest Donald Trump, który już w marcu br. podpisał rozporządzenie zakazujące handlu w wenezuelskiej kryptowalucie Petro. “Petro to desperacki wysiłek ze strony skorumpowanego reżimu, który ma na celu oszukać zagranicznych inwestorów” – powiedział jeden z wyższych urzędników administracji. “Inwestowanie w petro powinno być postrzegane jako bezpośrednio wspierające tę dyktaturę i jej próby podważenia porządku demokratycznego w Wenezueli.” – dodał.

Ponadto, zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Criptomoedas Fácil wraz z CCN, prezydent Nicolas Maduro może fałszować informacje dotyczące wielkości środków zebranych podczas ICO Petro. Mimo to Prezydent Maduro wytrwale pracował nad projektem, a nawet planuje wydać nowy token – Petro Gold, który jak już sama nazwa sugeruje miałby być wspierany przez krajowe rezerwy złota.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułTrader marca 2018 Tickmill zarobił $80 tysięcy w 874 transakcjach!
Następny artykułGBPUSD atakuje 1,43. Będzie kontynuacja wzrostów?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here