Naga Markets

Petgram wydłuża termin oferty publicznej akcji do 16 grudnia 2022 r. Twórcy aplikacji Petgram, nazywanej „Instagramem dla zwierząt”, prowadzą publiczną emisję akcji w formie kampanii crowdinvestingowej na platformie inwestycyjnej Domu Maklerskiego INC – CrowdConnect. Jak poinformowała spółka – jej termin uległ zmianie. Zapisy w ramach transzy CrowdConnect będą przyjmowane do 15 grudnia, a cała oferta potrwa do 16 grudnia br.

Petgram to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. Aplikacja dedykowana miłośnikom zwierząt została połączona z lokalizatorem GPS. Do tej pory korzysta z niej niespełna 27 tysięcy użytkowników z ponad 100 krajów świata. Wśród nich znajdują się właściciele nie tylko psów i kotów, ale również węży, gryzoni, a nawet surykatki. Petgram skierowany jest do właścicieli zwierząt z pokolenia X, Y i Z. Do grupy tej należą osoby w przedziale wiekowym 20-49 lat. Tylko w Polsce grupa docelowa aplikacji może stanowić ok. 11 mln osób.

W październiku 2022 r. zwierzęcy startup wystartował z ofertą publiczną akcji, w ramach której zamierza pozyskać kwotę do 3 mln zł.
– Po raz drugi zdecydowaliśmy się na przedłużenie terminu trwającej oferty publicznej akcji prowadzonej w formie kampanii crowdinvestingowej. Potencjalni inwestorzy sygnalizowali nam, że potrzebują więcej czasu, aby dokładnie zapoznać się z naszą działalnością i podjąć decyzję. W związku z tym postanowiliśmy wydłużyć termin naszej oferty publicznej. Wierzymy, że dzięki otrzymanemu wsparciu staniemy się liderem na rynku pet-tech, który ma przed sobą obiecujące perspektywy rozwoju – mówi Jordan Wojsym-Antoniewicz, prezes zarządu Petgram S.A.

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Pozyskane od inwestorów pieniądze spółka przeznaczy na rozwój aplikacji – w tym wzbogacenie jej o nowe funkcjonalności, takie jak m.in. monitoring zdrowia, forum dyskusyjne, baza zaginionych zwierząt czy możliwość tworzenia relacji wideo. Kolejnym celem emisyjnym jest prowadzenie intensywnych działań marketingowych, również za granicą i dotarcie do nowych użytkowników. W przyszłym roku na rynku pojawi się anglojęzyczna wersja aplikacji.

W październiku br. przedstawiciele Petgram S.A. poinformowali o tym, że zapisy na akcje w ramach pierwszej transzy skierowanej do dużych inwestorów, zakończyły się pełnym sukcesem. W dwa dni zapisami objętych zostało 149.253 akcji serii B, o wartości wynoszącej blisko 1 mln zł. Umożliwiło to spółce rozpoczęcie prac związanych z realizacją jednego z celów emisyjnych, jakim jest przejęcie portalu Petopo.com.
Kampania crowdinvestingowa Petgram S.A. na platformie CrowdConnect potrwa do 15 grudnia 2022 r., a zapisy w ramach transzy uzupełniającej do 16 grudnia br. W ramach emisji akcji oferowanych jest maksymalnie 448.000 akcji serii B po cenie emisyjnej ustalonej na poziomie 6,70 zł za jedną akcję.

Już w 2023 r. spółka Petgram S.A. zamierza rozpocząć prace związane z planowanym debiutem na rynku NewConnect.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

XTB

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCoinbase: Kryptowaluty pozostaną na zawsze, pozytywne nastroje w długim terminie
Następny artykułFED pomógł rosnąć zagranicznym giełdom! Komentarz CMC Markets
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here