Naga MarketsPeter Thiel uważa, że na spotkaniu założycieli E-Gold mógł być przyszły Satoshi NakamotoWspółzałożyciel PayPal i miliarder Peter Thiel uważa, że może mieć wskazówkę, jak znaleźć twórcę Bitcoina. Znany jako Satoshi Nakamoto, który rzekomo stworzył BTC zniknął dwa lata po wydobyciu pierwszego bloku (genesis) w styczniu 2009 roku.

Twórca Bitcoina był na plaży w Anguilli?

Teoria jaką wysnuł Thiel wywodzi się z wczesnego spotkania założycieli E-Gold w lutym 2000 r. Około 200 osób zebrało się wokół plaży w Anguilli, aby opracować strategię promowania nowego systemu walutowego, który mógłby rzucić wyzwanie bankom centralnym. E-Gold był cyfrową złotą walutą, która upadła w 2007 roku po tym, jak jej założyciele zostali oskarżeni przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.

— Spotkałem ich [założycieli E-Gold] na plaży w Anguilli w lutym 2000 roku. Moim rodzajem teorii na temat tożsamości Satoshiego było to, że Satoshi był na tej plaży w Anguilli  – powiedział Thiel na konferencji kryptowalut w Miami.

— Rozpoczynaliśmy rewolucję przeciwko bankom centralnym na plaży w Anguilli. Chcieliśmy sprawić, by PayPal był interoperacyjny z E-Gold i wysadzić wszystkie banki centralne – wyjaśniał dalej.

Porażka E-Gold mogła dać Satoshiemu zdolność przewidywania, by pozostać anonimowym podczas budowania następcy tej waluty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

— Bitcoin był odpowiedzią na E-Gold, a Satoshi dowiedział się, że musisz być anonimowy i nie musisz mieć firmy – powiedział Thiel.

Jest to kolejna teoria nt. tego, kim mógł być Satoshi Nakamoto. Jeszcze nikt nie udowodnił jednak, kto kryje się za tym pseudonimem.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here